Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Yeni sene kutlaması kâbusa dönmesin!

09.07.2021
11
Yeni sene kutlaması kâbusa dönmesin!

İçki tüketimine dikkat! Uzmanlar, yılbaşı gecesi artan içki tüketiminin istenmeyen neticelere yol açıp yeni seneyi kabusa çevirebileceğini söylerken, trafik kazası ve buna bağlı vefatlara karşı ihtarda …

İçki tüketimine dikkat!

Uzmanlar, yılbaşı gecesi artan içki tüketiminin istenmeyen neticelere yol açıp yeni seneyi kabusa çevirebileceğini söylerken, trafik kazası ve buna bağlı vefatlara karşı ihtarda bulundular.

Yılbaşı gecesi evveli yurttaşları uyaran Dahiliye Uzmanı Dr. Serdal Baysal, yılbaşında acil destek servislerine çoğunlukla içki komasına girmiş şahısların ve içki neticeyi alana gelen trafik kazalarında yaralananların getirildiğini anımsattı. Baysal, şu ihtarlarda bulundu: “Yılbaşı gecesi içki alınacaksa kesinlikle tok karna ve yavaş bir biçimde başlanması gerekir. İçki alımı evveli ve sonrası bol akışkan yiyecek harcanması zehirli maddelerin bedenimizden kısa zamanda atılmasını sağlayacağı için son derece ehemmiyetli. Ertesi gün ise sabah güne hafif bir kahvaltı, meyve ve sarih havada yürüyüşle başlamak başağrısı, halsizlik ve mide sızısı gibi şikayetlerin ivedi düzelmesini sağlar.”

İHA

Kaynak: http://www.haberturk.com/saglik/haber/586785-yeni-yil-kutlamasi-kabusa-donmesin

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.