Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Ağlamanın Faydayı

29.04.2021
24

Fransız psikiyatr Patrick Lemoine, Gözyaşlarının Cinsiyeti isimli kitabında, ağlamanın bunalıma iyi geldiğini belirtiyor. Lemoine, bayanların erkeklere oranla daha çok ağladıkları için duygularını da daha iyi hakimiyet …

Fransız psikiyatr Patrick Lemoine, Gözyaşlarının Cinsiyeti isimli kitabında, ağlamanın bunalıma iyi geldiğini belirtiyor.

Lemoine, bayanların erkeklere oranla daha çok ağladıkları için duygularını da daha iyi hakimiyet altında yakalamayı muvaffak olduklarına inanıyor.

Fransız uzman, gözyaşlarının duyguların bir çeşit bağlantı yolu olduğu, agresiflik, fobi, hiddet, mutluluk ve yeisin gösterilmesinde ehemmiyetli bir taşıt misyonu gördüğünü düşünüyor.

Psikiyatr Patrick Lemoine a göre, erkekler de ağlamayı becerebilseler şiddet kullanma ve alkolizm riskinden kısmen kurtulabilecek ve kendileriyle daha barışık yaşayabilecek.

Hekim Lemoine, 21. asır erkeğinin, ağlamanın kabiliyet sayılmadığı bir kültür etrafında yetiştirildiğini, oysa ortaçağda erkeklerin ağlamasının yadırganacak bir gidişat değil, natürel bir tepki olarak görüldüğünü dikkat topluyor.

Lemoine, hormonal faktörlerin, bayanların erkeklere oranla daha fazla ağlamasında tesirli olduğunu da düşünüyor

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.