Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

AKLINIZA UYGUN GIDALAR

05.04.2021
44

Yediğimiz gıdalar daha iyi bilme, dikkati toplama ve hafızayı geliştirmek için birebir… Havuç andırma maharetini artırırken, ananas ezber için bereketli.

ıÜüBesinler daha iyi bilme için çok ehemmiyetli. Misalin havuç andırma maharetini, karides dikkat müddetini, limon ise idrak etme maharetini artırıyor. Lahana ise imtihan stresi için birebir. İşte idrak etme ve bilme için zorunlu gıdaların listesi…

SİNİR SİSTEMİ: Ceviz, fındık, fıstık zekanın uzun zaman çalışma mukavemetini artırır. Beynin haberleşme maddelerinin yaradılışını hareketlendirir.

YARATICILIK: Zencefil kapsadığı maddeler ile beynin yeni fikirler üretmesini sağlar. Kan sulandığı için daha özgür akar, beyin oksijenle beslenir.

BELLEK: Havuç andırma maharetini artırır. Beynin metabolizmasını canlandıran enzimlerdendir. Bir minik tabak akışkan yağlı havuç salatısı önerilir. Ananas, ezberlemek için çok bereketlidir. Öteki meyvelerde bulunmayan mangan elementini içerir.

MUTLULUK: Mutluyken daha iyi biliriz. Enerjimiz pozitif olur. Kırmızı biber acı verse de bedenin kendi hormonu olan endorfinin salgılanmasını hareketlendirir. Çilek, stresin tesirlerini eksiltir. Muz da beyne mutluluk veren seratonin maddesi içerir.

BİLME: Lahana, tiroid bezlerinin etkinliğini eksiltir. Bu da asaplılığa iyi kazanç. İmtihan evveli stres için önerilebilir. Limon, idrak etme maharetini artırır. Yeni bilinecek bilgilerin evvelinde öneri edilir.

DİKKAT TOPLAMA: Karides beynin yiyeceğidir. Bedene ehemmiyetli verimi olan Omega 3 yağ asitleri sağlar. Dikkat müddetini uzatır. Soğan fazla eskimeye, fiziksel bitkinliğe karşı kanı sulandırır. Beyin oksijeni daha basit alır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.