Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Ayva, nar, hurma

23.04.2021
7
Ayva, nar, hurma

Ayva Karbonhidrat, prbitkiein ve yağdan oluşur. A, B1, B2 ve C vitaminleri ile kalsiyum ve demir ih­tiva eder. Ayva kalbe kuvvet verir, hafifletir, sıcaklığı keser, mideyi kuv­vetlendirir …

Ayva
Karbonhidrat, prbitkiein ve yağdan oluşur. A, B1, B2 ve C vitaminleri ile kalsiyum ve demir ih­tiva eder.
Ayva kalbe kuvvet verir, hafifletir, sıcaklığı keser, mideyi kuv­vetlendirir ve hazmı basitleştirir. Bağırsak gazlarını giderir. Ayva­dan yapılan komposto ve şuruplar çocuk ishallerinde çok tesirdir.
Kan şekerini düşürücü tesir­ye sahip olduğu için kilolu olanların yemesi nasihat edilir.

Nar
Karbonhidrat, yağ ve pro­tein bulunur. Kalsiyum, fosfor, demir gibi mineraller ve B1, B2, nikbitkiinik asit ve C vitaminleri kapsar.

Nar, çarpıntıya iyi gelir; mi­deyi kuvvetlendirir, susuzluğu giderir; böbreklerin çalışması­na ve bedenin zehirli atıklar­dan arınılmasına dayanakçı olur.

Glisemik endeksi düşük, yararlı ve besleyici olan bu meyveyi bolca harcamak gere­leke.

Hurma
Hurma, % 70,6 karbonhidrat, % 2,5 yağ, % 33 su, % 1,32 mineral tuzları, % 10 lif, karomin, şeker, kireç, demir, fosfor, kükürt, pbitkiasyum, magnezyum, manganez, klor, ba­kır ve kalsiyum ihtiva eder. Bu elementler insar bedeninin sıhhatli ve zinde kalabilmesi için çok fay­dalıdır. Ayrıca, hurmadaki şeker kan şekerini süratle yükselten glikoz değil, meyve şekeri başka bir deyişle früktozdur. Uzuvlara bol ölçüde hare­ket ve ısı enerjisi kazandırır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.