Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Balanslı insan olmayı gözünüzde geliştirmeyin

13.06.2021
24

Şayet gerçekten ister, azmeder, istem gösterir ve uygularsanız çok büyük bir başkalaşım yapabilirsiniz. Bu kitabı okuyan gençlerin belki hemen hepsi okurken yüreklenecekler, kendilerinde böyle bir …

Şayet gerçekten ister, azmeder, istem gösterir ve uygularsanız çok büyük bir başkalaşım yapabilirsiniz. Bu kitabı okuyan gençlerin belki hemen hepsi okurken yüreklenecekler, kendilerinde böyle bir başkalaşım yapmayı isteyeceklerdir. Ancak elbette ki hepsi elde edemeyecektir bu ruh halini. Yalnızca gerçekten isteyen, istem ve kararlılık gösteren ve pes etmeyenler bu ruh haline erişeceklerdir.

Kendinizde böylesine pozitif bir farklılık yapmanız bu yaşlarınızda da ileriki yaşlarınızda da sizin için çok yararlı olacaktır. Bu yaşlarda böylesine hoş bir istem göstermeniz hem kendinize güveninizi ve saygınızı artıracak hem de etrafınızın saygısını kazanmanıza yol açacaktır. Şahsiyetli, özgüvenli, balanslı, usu başında, ruh hali son derece banal bir insan olmanız elbette ki size haklı bir saygınlık kazandıracaktır. Kitapta anlatılanları uygulama mevzusunda zaman zaman zorlanabilirsiniz. Alıştığınız, daha öncekinden beri alışkanlık haline getirdiğiniz mizaçlarınızdan, kişilik özelliklerinizden bırakmanız ilk etapta kolay gelmeyecektir. Ancak değiştirdiğiniz her özellik kendinize olan güveninizi artıracak ve ötekilerini değiştirebilmeniz için size cesaret verecektir.

Neden senelerinizi boşuna tüketesiniz ? Üstelik ömrünüzün en kıymetli, en bereketli, en dinç yarıyıllarını niye ruhen sıhhatsiz ve balanssız bir insanmış gibi geçiresiniz? Nasıl olsa eninde sonunda ruhen balanslı bir insan olmaya karar vereceksiniz. Niye erişkin olmayı bekleyesiniz ? Bu farklılıkları yaptığınızda sakın gençliğinizin değerini öğrenmediğinizi, ömrünüzün en bereketli senelerini tek düze, yaşamdan zevk almadan, sıkıcı bir ruh haliyle geçireceğinizi düşünmeyin. Bu yanlış olur. Zira reel, şahsiyetli, ruhen balanslı, sıhhatli olduğunuzda yaşamın bedelini daha iyi öğrenir, hayatınızdan daha zevk alırsınız. Zira kendinize saygı dinlersiniz. Bu sebeple bu mevzuyu çok iyi değerlendirin. Daha evvel de belirttiğimiz gibi kimileriniz bu anlatılanları uygulayacak, kimileriniz ise uygulamayacaktır. Fakat öğrenmelisiniz ki erişkin bir insan olup geri dönüp baktığınızda bunları uygulamış olmaktan dolayı kendinizle iftihar dinleyeceksiniz. Akranlarınızın pek çoğunun önüne geçecek, onların seneler sonra anladığı reelleri siz seneler evvel fark etmiş ve yaşamış olacaksınız. Bu elbette ki çok büyük bir avantaj olacak.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.