Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Başınız Mı Ağırıyor ? İşte Öneriler

01.05.2021
20

Son zamanlarda herkesin şikâyet ettiği bir vaziyettir baş sızısı. Her yaşta görülebilen ve bir hayli bireyin deneyim ederek yaşadığı muhtelif rahatsızlıklara bağlı olarak ve ya hayat stilinden kaynaklanan sebeplerden dolayı ortaya çıkan, sık tesadüfülen bir rahatsızlıktır.

Seçenek olarak kullanabileceğiniz nebatlarla tanışın

Kedi Otu: Yatıştırıcı ve uysallaştırıcı tesiri ile öğrenilen bu ot, baş sızısı için de oldukça verimli bir nebattır. Günümüzde bir hayli tablet, hap ve nebat özlü çay içerisine de konulan bu nebat çeşidi baş sızısı için kullanılabilecek nebat cinslerindendir. Aynı zamanda uykusuzluk problemlerine karşı da kullanılabilecek müthiş bir nebattır.

Sarı Kantaron: Özellikle natürel antidepresan olarak da öğrenilen bu bedelli nebat moral bozukluğu, motivasyon beceriksizliği, vb. etmenlere karşı tesir edebilen ilaçların içeriğinde de kullanılıyor. Baş sızısı doğrultusundan oldukça hafifletici bir tesire sahip olan sarı kantaron çay biçiminde demlenerek de içilebilmektedir. Sarı kantaron için natürel bir antidepresan diyebiliriz.

Zencefil: Baş sızıları için yararlanılabilecek öteki bir nebat çeşidi de zencefildir. Öteki nebatsal formlardan değişik olan zencefil yalnızca baş sızısını gidermek emeliyle de kullanılmaktadır. Baş sızısının yanı gizeme Mide sancıları için de oldukça verimli bir nebat çeşididir. Mide bulantılarına soğuk algınlığına karşı da kullanılabilir.

Nane: Nane, baş sızısı için çay olarak değil de yağ olarak kullanılması nasihat edilmektedir. Nane, okaliptüs, filika ağacı gibi yağlar baş sızısına iyi gelebileceği gibi bireylerin odaklanmalarını da çoğaldırmaya destekçi olur.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.