Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bunalım Ve Alzheimer

16.05.2021
24

Bunalım, yaşlılıkta alzheimer tehlikeyi getiriyor. Ağır bunalım bulguları gösteren yaşlılarda Alzheimer tehlikesinin çoğalabildiği saptandı. Chicago, Rush Alzheimer Hastalığı Merkezinde yapılan araştırmada, kobaylardaki yaşlılık bulguları ile …

Bunalım, yaşlılıkta alzheimer tehlikeyi getiriyor. Ağır bunalım bulguları gösteren yaşlılarda Alzheimer tehlikesinin çoğalabildiği saptandı. Chicago, Rush Alzheimer Hastalığı Merkezinde yapılan araştırmada, kobaylardaki yaşlılık bulguları ile Alzheimer hastalığı arasındaki ilişki incelendi.

65 yaşın üzerinde 651 kobay üzerinde 7 sene süren araştırmada, ağır bunalımın, kobaylarda Alzheimer tehlikesini ehemmiyetli oranda artırdığı, öğrenme ve anlamayla alakalı rahatsızlığı ise süratlendirebildiği tanımlandı.

Araştırmada, kobayların 8 de 1 inde bunalım tespit eten uzmanlar, kobayların 108 inde Alzheimer olduğunu kolladı. Uzmanlar, bunalımın yol açtığı her bir ayrı rahatsızlığın, Alzheimer tehlikesini yüzde 20 artırabildiğini tanımladılar.

Mevzu ile alakalı yorum yapan uzmanlar, yaşlılarda bunalım rehabilitasyonunun ehemmiyetli olduğunu, kendilerini yalnız paydan yaşlılarda bunalım tehlikesinin çoğalabildiğini belirttiler.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.