Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Burun ve sinüs urları

30.05.2021
44
Burun ve sinüs urları

Burun ve sinüs urları yaygın bir gidişat mudur ? Selim urlara çok tesadüfülmektedir. Bunların arasında polipler, siğiller, minik kan damarları urları olan «hemangioma» 1ar, sayılabilir. Bu …

Burun ve sinüs urları yaygın bir gidişat mudur ?
Selim urlara çok tesadüfülmektedir. Bunların arasında polipler, siğiller, minik kan damarları urları olan «hemangioma» 1ar, sayılabilir. Bu bölgelerde habis urlara çok az tesadüfülmektedir.

Burun ve sinüslerde olan selim urlar nasıl rehabilitasyon edilir ?
Bunların büyük çoğunluğu cerrahın muayenehanesinde yerel anestezi altında alınabilir.

Burun ve sinüslerde habis urların rehabilitasyonu nasıl yapılır ?
Burunda veya sinüslerde alana gelen bir illet hastalık ve çevresindeki dokular operasyon yoluyla alınır. Daha ileri bir tarihte, hekim illet hastalıkin bütün anlamıyla ve tamıyla alındığına kanı getirdikten sonra, genellikle plâstik operasyon yapılmaktadır.

Burun ve sinüslerde yapılan operasyonlar ne derece galibiyetlidir ?
Selim urların operasyonu genellikle zaferli olmaktadır. illet hastalıkli operasyonlarda galibiyet illet hastalıkin daha uzak dokulara dağılma derecesine bağlıdır. Operasyon, illet hastalık dağılmadan evvel yapılırsa galibiyet oranı oldukça yüksektir. Hayat kurtarmak için tatbik edilecek çağdaş cerrahî teknikleriyle burunun, suratın, yanağın, ağız tavanının veya tabanının büyük kısımlarının alınması gerekebilir.

Burun ve sinüslere yapılan radikal operasyonlardan sonra dış görünüşü düzenlemek için estetik operasyonlar yapılabilinmekte midir ?
Evet. Çağdaş estetik cerrahî teknikleriyle inanılmayacak derecede düzenlemeler elde edilinebilinmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.