Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Çinko

23.05.2021
26
Çinko

Çalışma ve muayenehane deneyler çinko mineralinin 5-alfa redüktaz enziminin hareketini yasakladığını, ayrıca testosteron ve DHT’nin, hücrelerinizin reseptör­lerine bağlanmalarını önlediğini göstermektedir. Böylece çinko, folikülleri DHT’den gözetirken …

Çalışma ve muayenehane deneyler çinko mineralinin 5-alfa redüktaz enziminin hareketini yasakladığını, ayrıca testosteron ve DHT ’nin, hücrelerinizin reseptör­lerine bağlanmalarını önlediğini göstermektedir. Böylece çinko, folikülleri DHT ’den gözetirken bu hormonların atıhmını da çoğaldırır. Prostat rehabilitasyonunda galibiyetli bir biçimde kullanılmaktadır ve 5-alfa re­düktaz üzerindeki tesirlerinden dolayı erkek tipi kelliğin önlenmesinde ve rehabilitasyonunda da faydalıdır.

Çinkonun kullanımı
* Çinkoyu hangi ölçüde ve ne kadar zaman süresince kullanacağınıza hekiminizle bir­likte karar verin. 5-alfa-redüktaz ve DHT ’ye karşı tesirli olması için çinko, altı ay boyun­ca günde 60 mg kullanılır. Uzun süreli kul­lanımda, hekiminiz dozajı değiştirebilir ve size bir program verebilir.
* Yalnızca, çinkonun beden tarafından en iyi emilen formu olan Zinc Picolinate ’yi kul­lanın.
* Çinko kapsül ya da hap olarak alınır.
* Bir Hayli bireyde çinko noksanlığı vardır ve yaş­landıkça bu daha da çoğalır. Bunun başlıca sebebi, besinlerden ve Zinc Picolinate dışındaki tamamlayıcı formlarından alman çinkonun beden tarafından yeteri kadar emilememesidir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.