Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Dişdeki Bozukluklar Surat İfadenizi Etkiliyor

14.04.2021
36
Dişdeki Bozukluklar Surat İfadenizi Etkiliyor

Göze güzel görünen dişler ve sıhhatli diş etleri olan bir ağız şahsın hayatına pozitif izlenimler katar.

Şahsın yalnızca genç görünmesini değil şahsın kendine güvenini ve hürmetini kazandırır. Kısaca hoş bir “gülüş” yaşamınızı değiştirebilir.

Diş Doktoru Modern Kışlaoğlu, dişler ve dudakların surat yapısını tanımlayan en ehemmiyetli etkenlerden olduğunu belirterek, dişlerdeki yapısal veya biçimsel bir bozukluğun ağzın görünümünü etkilediğini, aynı zamanda suratın simetrik görünümünü tamamen değiştirdiğini açıkladı.

Kışlaoğlu, yaptığı açıklama da “Ağız dudaklar ve dişler hoş bir gülüşün esas taşlarıdır. Dişlerde ki yetersizlik ve ya biçim bozukluğu dudak biçimini tamamen değiştirdiği için ağız çevresinde muhtelif asimetrik görünümler ve istenmeyen kıvrımların yaradılışına neden olur. Estetik olarak yenilenmiş dişler ağız etrafının görünümünü değiştirerek daha genç ve daha sıhhatli bir görüm sağlar. Estetik ve geçimin bir tam olduğu düşünülürse; özellikle surat bölgesinde reelleştirilen müdahalelerde diş ve dişeti yapısına yapılacak estetikle daha iyi neticeler elde edilir. Bu emelle estetik cerrahi operasyonları ile beraber yapılacak ağız ve dişe müteveccih eşzamanlı işlemler galibiyetli bir netice için oldukça ehemmiyetli bir mevzudur.” diye konuştu.

Estetik diş doktorluğu nedir?

Diş Doktoru Modern Kışlaoğlu, estetik diş doktorluğunu ağız yapısındaki doğuştan veya sonradan oluşan ortodontik problemler, çenesel geçimsizlikler, dişlerdeki çapraşıklık ve muhtelif dişsel bozukluğun rehabilitasyon edilmesi olarak açıkladı. “Natürellikten uzak, mübalağalı form ve renklerdeki suni dişler, ilk bakışta acemi bir göz tarafından dahi hemen fark edilir, bu sebeple estetik diş doktorluğunda, titiz bir hazırlık ve tasarılama aşaması zorunludur” diye konuştu.

Kışlaoğlu diş estetiği süreç ve uygulamasını şöyle açıkladı:

“Muayenehane ve Radyolojik Tetkik ile estetik çözümlere geçmeden evvel ağız ve diş sıhhatinin değerlendirilmesi emeliyle genel bir ağız ve diş tetkiki yapılır. Hastanın tüm ağız röntgeni Panoramik röntgen alınarak nasıl bir yol izleneceğine karar verilir. Model uygulaması ile de üst ve alt çeneden miktarlar alınarak dişlerin ve etraf dokuların modeli elde edilir daha sonra bu modeller üzerinden. Surat, gülüş, profil ve ağız içi resimleri de alınarak her açıdan ağız ve dişlerin görüntüsü elde edilir.

Tasarılama aşaması…

Hastadan alınan resim ve modeller üzerinde dişlerin ve diş etlerinin estetik açıdan meseleli olan bölgeleri tüm surat bölgesi düşünülerek değerlendirilir.

Bu değerlendirmeler sırasında hastaya kendi resimleri ve modelleri üzerinde estetik açıdan meseleli olan sahaları gösterilir, meselelerin nasıl giderilebileceği mevzusunda bilgi verilir ve hastanın estetik tertip etmesi ile alakalı rehabilitasyonunun tasarılaması yapılır.

Eğer mevcut estetik meselelerin giderilebilmesi için kapsamlı bir tedaviye

ihtiyaç dinleniyorsa, lüzumlu konsültasyonlar yapılır. Hastamızın da temennileri yönünde surat ve dudak yapısına uygun yeni bir gülüş planlanır. Ağzından alınan miktarlar ile laboratuvar etrafında oluşturulan modeller üzerinden planlanan gülüş hastaya gösterilebilir. Ayrıca evvelden yapılmış gülüş tasarımları ile alakalı resimler de gösterilir. Bu sayede hastamız eş kasvetleri yaşamış olan şahısların ilk hallerini ve rehabilitasyon sonrasında elde edilen neticeleri görebilir. ”

Uygulama…

Miktarlar ile laboratuvar etrafında oluşturulan modeller üzerinden planlanan görünüm hastaya gösterildikten ve onay alındıktan sonra uygulama yapılacak alana göre bir rehabilitasyon belirlenir.

Diş Doktoru Modern Kışlaoğlu

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.