Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Dişler Beyazlasın Gelinler Surat Asmasın…

29.04.2021
36
Dişler Beyazlasın Gelinler Surat Asmasın…

Prensesler gibi hoş mu hoş, yaşamının en mutlu günü, düşlerindeki gibi bir düğün… Peki ama gelin neden hiç gülmüyor? Sebebi sararmış dişler olmasın? Sıhhatsiz görünen dişler gelinlerin en özel günlerini dahi zehir edebilir. Tüm gün surat asan, resim sürükletirken tebessümmekten çekinen bir gelin olmak istemeyenler, düğün evveli diş doktoruna gidip sıhhatli ve bembeyaz dişlere kısa zamanda kavuşuyor…

Diş doktorluğunda estetik ve restoratif maddelerin büyümesi sayesinde pek çok renk, biçim ve konum bozuklukları günümüzde basitlikle analiz etilebiliyor. Bunların arasında yer alan renklenmiş dişlerin beyazlatılması Bleaching, öbür restoratif metotlara mukayeseyle daha ekonomik, basit ve zahmetsiz bir usul. Gelinliği içinde kuğu gibi nazik, damatlığı içinde bir jön kadar yakışıklı olmayı hayal eden çiftler, son senelerin trendine uyarak Bleaching usulü ile bembeyaz dişlere sahip oluyor. Diş beyazlatma ile dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine yapısında oluşan renkli, organik ve inorganik maddeler gideriliyor. Düğün sezonun başladığı bugünlerde çok arz gören Bleaching, hem uygulaması basit hem de kısa zamanda tesirli netice veren bir usul. Bu özellikleri ile de düğün telaşı içinde olan çiftleri fazla yormadan ve süresini almadan çekici bir gülüş armağan ediyor.

Diş doktoru Dr. Özkan Çankaya, Bleaching in beslenme, fazla çay, kahve tüketimi, sigara kullanımı gibi muhtelif sebeplerle renk değiştirmiş dişleri beyazlatmak veya bireye özel diş rengini birkaç ton açmak için ideal bir usul olduğunu vurguluyor. Dr. Çankaya, Bleaching usulünün büyüyen teknoloji ile beraber çok basit uygulanabildiğini de sözlerine ilave ediyor.

Düğün evveli diş doktorunda çok zaman geçirmek istemeyenler Bleaching usulünü konutta kendileri uygulayabiliyor. Dileyenler muayenehane etrafta uygulama yaptırmayı seçebiliyor. Power ve Home Bleaching olmak üzere iki değişik biçimde reelleştirilebilen usul sayesinde diş renklerinde 6 – 8 ton arasında açılma sağlanıyor.

Power Bleaching; muayenehane etrafta yalnızca 1 saatte reelleştirilebiliyor. Beyazlatıcı jel ve ışıktan oluşan usul ile diş rengi süratli ve emin bir biçimde 6 – 8 ton açılabiliyor. İkinci usul olan Home Bleaching ise ağızdan alınan kolay bir miktar ile bireye özel hazırlanan plastik ağızlıkların içine muhtelif jeller konularak hakikatleştiriliyor. Ağızlıklar konut etrafında muhakkak bir müddet takılıyor ve 7- 10 gün arasında bir zamanda takribî 6 – 7 ton renk beyazlama sağlanıyor. Dr. Özkan Çankaya, bu usulün muayenehanede reelleştirilen diş beyazlatma operasyonundan daha az maliyetli olduğunu ama azıcık daha uzun zamanda hakikatleştirildiğini belirtiyor.

Power Bleaching hakkında öğrenilmesi gerekenler…

• Operasyon hemen herkese basit ve zahmetsizce uygulanabilir. Operasyon sonrası hassasiyet asgari seviyededir.

• Uygulamada dişler ve diş etleri hasar görmez.

• Elde edilen renk uzun seneler korunur.

• Takribî bir saatlik operasyon sonrası dişler 6 – 8 ton açılır.

Home Bleaching hakkında öğrenilmesi gerekenler…

• Konut tipi beyazlatma harekâtı takribî 10-15 gün sürer.

• Öbür beyazlatma usulüne göre daha ucuzdur.

• 7- 10 gün arasında bir zamanda takribî 6 – 7 ton renk beyazlanma sağlanır.

• Rehabilitasyon sürecinde kahve, kola, çay, kırmızı şarap gibi renkli meşrubatlar kullanılmamalı, sigara tüketimi eksiltilmelidir.

Dr. Özkan Çankaya, diş beyazlatma rehabilitasyonsun ardından aynı beyazlığı ve sağlılığı gözetmenin, sürekliğe katlanan bir bakım gerektirdiğini de dikkat topluyor. Yalnızca düğün resimleri için değil, uzun süreli bir estetik gülüş için uygulama sonrası;

• Çay, kahve ve kola gibi renklendirici meşrubatların ve sigaranın tüketimi asgariye

indirilmeli.

• Muhtemel olduğu kadar lifli yiyecekler harcanmalı. Lifli besinler dişlere mekanik

paklik yapar.

• İşlenmiş ve arıtılmış besinlerden uzak durulmalı.

• Günde en az 2 kere dişler fırçalanmalı.

• Kesinlikle 6 ayda bir diş doktoru hakimiyeti yaptırılmalı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.