Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Düşük Muhakkak Kbitki Hasarlı

18.05.2021
26

Genç kızların rağbet ettiği göbeği sarihte vazgeçen düşük muhakkak kbitki pantolonların sağlık açısından hasarlı olduğu açıklandı. Amerika Birleşik Devletleri De yayımlanan New York Post gazetesinin haberine göre, genç …

Genç kızların rağbet ettiği göbeği sarihte vazgeçen düşük muhakkak kbitki pantolonların sağlık açısından hasarlı olduğu açıklandı.

Amerika Birleşik Devletleri De yayımlanan New York Post gazetesinin haberine göre, genç kızların yaygın biçimde giydikleri düşük muhakkak ve göbeği sarihte vazgeçen kbitkilar, belkemiğinin altındaki asaplara baskı yaparak kalçalarda paresthesia ismi verilen bir yanma hissine neden oluyor.

Gazetedeki habere göre, Kanada da yayınlanan Canadian Medical Association Journal adlı tıp mecmuasına bir yazı sunan Dr. Malvinder Parmar, göbeği sarihte vazgeçen kbitki giyen genç kızları uyararak, daha önceki moda yüksek muhakkak pantolonlara yönelmeleri çağrısında bulundu.

Düşük muhakkak kbitkiların asaplara baskı yaparak ağrıya neden olduğunu, kalçalarda yanma hissi yarattığını ve belkemiğinde hassasiyete yol açtığını belirten Kanadalı hekim, özellikle arka cepte taşınan kalın cüzdanın bu ağrıyı daha da çoğaldırdığını kaydetti.

Dr. Parmar, kısa müddet evvel kendisine kalçalarda yanma ve ağrı hissiyle müracaat eten hafif kilolu 3 genç kadının da 6 ila 8 ay vakitle düşük muhakkak kbitki giydiklerine dikkat toplayarak, bu hastaların 4 ila 8 hafta bol kesimli pantolon giydikten sonra hiçbir şikayetleri kalmadığını belirtti.

Tüm dünyanın yanı gizeme New York ta da son derece moda olan düşük muhakkak kbitkiları satan mağazalar ise Kanadalı hekimin ihtarını fazla ciddiye almadılar.

New York un Broadway sokağındaki Jean Outlet mağazasının idareyicisi Michelle Hachey, Genç kızlar belki azıcık acı sürüklüyorlar ama bu kbitkilarla çok da hoş oluyorlar diye konuştu.

Amerika Birleşik Devletleri De hip-hop cinsi müzik yapan şarkıcıların yanı gizeme Mariah Carey, Christina Aguilera ve Gwyneth Palthrow gibi yıldızların da katkısıyla düşük muhakkak kbitki pantolonlar, genç kızlar arasında yaygın olarak giyiliyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.