Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Evde kendi bakım reçetenizi kendiniz yapın

08.04.2021
64

Yüz için nemlendirici maske: (Yumurta sarısı, süt) Bir kapta bir yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünü­ze yayın, üzerini ince bir bezle …

Yüz için nemlendirici maske: (Yumurta sarısı, süt) Bir kapta bir yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünü­ze yayın, üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekle­yin. Ardından kağıt bir mendille silerek temizleyin. Daha sonra sırasıyla ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir. İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken süt nemlendirecek, sıkılaştıracak ve cildinize yumuşaklık verecek. Haftada bir kez uygulamak yeterlidir.

Siyah noktalar için: (Limon suyu, yoğurt) Bir kase yoğurda bir limonun suyunu ka­rıştırın. Bu karışımı gözleri­nize gelmeyecek şekilde yüzünüze yayın ve on beş dakika bekleyin. Limon su­yu cildi dezenfekte eder,sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler. Bu maske haftada bir kez uy­gulanabilir.

Sivilceler için maske: (Karnıba­har, zeytinyağı) Sekiz adet karnıbahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber mikser­den geçirin. Karışımı, problemli bölgeler üzerinde daha yo­ğun olacak şekilde yüzünüze yayın, on dakika bekleyin ve ılık suyla temizleyin. Karnıbahar yapraklarının temizleyici özel­liği vardır. Haftada bir veya iki kez uygulanabilir.

Kırışıklıklara karşı maske: (Kaymak, elma) Soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir­ kaç dakika karıştırın. Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Kaymak cildi yumuşatır, nem­lendirir ve cilde elastikiyet ka­zandırır. Kırışıklıklara karşı da etkilidir. Elma ise cildin diri kal­ması için önemlidir. Haftada bir kez kullanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.