Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Her mutfakta bir inek

08.04.2021
58
Her mutfakta bir inek

Protein için kırmızı ete ihtiyacımız olduğunu düşünüyor­duk. Şimdi bunun bir saçmalık olduğunu biliyoruz. İlerleyen bölümlerde göreceğimiz gibi, bize ihtiyaamız olan proteini verebilen birçok besin vardır. …

Protein için kırmızı ete ihtiyacımız olduğunu düşünüyor­duk. Şimdi bunun bir saçmalık olduğunu biliyoruz. İlerleyen bölümlerde göreceğimiz gibi, bize ihtiyaamız olan proteini verebilen birçok besin vardır. Kırmızı etten ilave olarak aldık­larımız (yağ fazlalığının neden olduğu kalp atardamarının tı­kanmasına ek olarak) sağduyunuzun alışveriş listesinde asla görmek istemeyeceği şeylerdir. Bunlar şunlardır:

* Obeziteye, tümöre ve taş oluşumuna neden olan fazla yağlar
* Sindirim sistemini tıkayan, sindirimi zor atıklar
* İnsanları besiye çeken büyüme hormonları. Bunlar tüketildiğinde genç kızlarda erken yaşta âdet görme söz konusu olur, erkeklerde ise iktidarsızlık ve cinsel davranışlarda değişiklik görülür.
* Hayvanlardan bize geçebilecek olan enfeksiyonlardan korunmak için hayvanlara verilen ama bu kez de oluşturduğu antibiyotik korumalı bakterileri bize geçen antibiyotikler
* Hayvanın kesimi sırasında sıçrayan dışkı ile etin kir­lenmesine neden olan E.koli bakterisi. (Hastalık Kontrol ve Engelleme Merkezleri’nin değerlendirme­sine göre her yıl yirmi bin insan kanlı ishal, ateş ve mide krampı gibi E.koli bakterisinin neden olduğu hastalıklara yakalanıyor. Yaklaşık yüzde 7′si hastaneye kaldırılıyor, çoğunluğu çocuk olan yüzde 60-70′i ise ölüyor.)

Özet olarak, USDA’nın araştırmasına göre Amerikalı bir tüketicinin ömrü boyunca yediği on beş adet ineğin, kesinlik­le besleyiciliği ve faydası yoktur.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.