Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

içki içiyorsanız, bunu fazlaya kaçmadan yapın

11.05.2021
39
içki içiyorsanız, bunu fazlaya kaçmadan yapın

Perhizle alakalı son ehemmiyetli nokta, içki tüketimi ile alakalıdır. Bir yiyecek olarak düşünülmemesine karşın içkili meşrubatlar, kalori kapsarlar ancak başka bir gıda kapsamazlar. Çok ölçüde harcandığında …

Perhizle alakalı son ehemmiyetli nokta, içki tüketimi ile alakalıdır. Bir yiyecek olarak düşünülmemesine karşın içkili meşrubatlar, kalori kapsarlar ancak başka bir gıda kapsamazlar.

Çok ölçüde harcandığında içki kullanmak hasarlı, hatta riskli olabilir. Çok fazla içki harcamak, yüksek kan tazyiki, kalp hastalığı, mide ve karaciğer meseleleri ve beyin zararı gibi muhtelif sağlık meselelerine yol açabilir. Yüksek kalori kapsamasından dolayı, fazla içkili meşrubat harcamak obezite meselesine katkıda bulunabilir. İçki tüketiminin değişik tehlikeleri, araba kullanırken ciddi kazalara neden olabilen motor tepkilerin eksilmesi ve yanlış karar verme olarak sıralanabilir.

Bazı araştırmalar, orta seviyede bazı içkili meşrubatların alınmasının sağlık açısından verimleri olduğunu gösterir. Çalışmalar, netice olarak kalp hastalığında bir eksilme olduğunu göstermektedir. Ancak bu içkiye başlamak için bir neden değildir.

Teklifler, bayanlar için günde bir bardak ve erkeklerde günde iki bardaktan fazla olmamak şartıyla içki harcanabileceği güzergahındadır.

İçkili bir meşrubat alttakilerden rastgele biri anlamına kazanç:
Bir kahve fincanı 80 derece saf etil içki 70 kalori
Minik kutu 350 el banal bira 150 kalori
Minik kutu 350 el light bira 90 kalori
70 el şarap 80 kalori
Bir şişe likör 50 el 75 kalori

Sağlıklı yemek, usluca yemek seçmek ve iyi seçimler yapmakla alakalıdır. Perhizinizi seçerken sahip olduğunuz alternatifler hakkında bilgi sahibi olmak, belir­li gereksinimleriniz için en iyi tercihi yapmanıza dayanakçı olur. Perhiz Kılavuzu’nde bilgi­len iletileri kavramak, bunu yapmanıza dayanakçı olabilir. Perhiz devam ettikçe emin yemek alternatifleriniz hakkında daha fazla bilgi sahip olacaksınız. Sağlıklı besinler seçmeyi bileceksiniz ve bunu yaparak daha sağlıklı ve aktif bir yaşam kaderinizi büyük miktarda artıracaksınız. Yapmadığınız taktirde, başka neticeler doğabilir. Tercih sizin.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.