Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İltihaplı Sivilce İzleri Piskolojik Meselelere Yol Açabilir

04.06.2021
55
İltihaplı Sivilce İzleri Piskolojik Meselelere Yol Açabilir

İltihaplı Sivilce izleri rehabilitasyon edilmeli “İltihaplı Sivilce”, millet arasındaki tabiriyle sivilcenin, ergenlik yarıyılında İyileştikten sonra yerlerinde vazgeçtikleri izlerin, Ehemmiyetli kozmetik ve psikolojik problemlere yol açabileceği bildirildi.

Cildiye Anabil im Dalı Uzmanı Prof, Dr, Mete Baba, iltihaplı sivilce izlerinin tesirinin, gençlerin başta mektep zaferleri olmak üzere sosyal hayatlarını da güçleştirdiğim söyledi. Faal iltihaplı sivilce lezyonlarının bir an evvel rehabilitasyon edilmesinin, iltihaplı sivilcenin oluşturacağı izleri en aza indireceğine değinen Prof. Dr. Mete Baba, “Günümüzde iltihaplı sivilce izlerinin rehabilitasyonunda temel strateji gerektir. 

İzlerinin rehabilitasyonuna başlanabilmesi için, izlerden Evvel surat ve sırttaki sivilceler rehabilitasyon edilmelidir” dedi. Prof. Dr. Mete Baba, ‘İltihaplı Sivilce izleri, tenden şişkin olanlar ve tende çukurluk oluşturanlar biçiminde iki gruba aynlır. Bundan dolayı her izin rehabilitasyonu değişik usullerin kullanılmasını gerektirir” diye konuştu. 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.