Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İyi su

07.05.2021
61
İyi su

İdeal kilonuzda yaşamanıza destek edecek ve genel bir sağlık yaratacak suda şu özellikler bulunur: * Katkısızdır böcek zehiri veya öbür kimyeviler, arse­nik veya mermi gibi metaller …

İdeal kilonuzda yaşamanıza destek edecek ve genel bir sağlık yaratacak suda şu özellikler bulunur:

* Katkısızdır böcek zehiri veya öbür kimyeviler, arse­nik veya mermi gibi metaller veya öbür zehirli maddeler, organiz­malar, bakteri, küf, mantar veya su likeni gibi lekeleyiciler bulunmaz
* En az 9.5 pH kıymeti
* 250 mV veya daha iyi bir OAP
* 22 veya daha az rH2
* Grup başına maksimum 5 veya 6 molekül

Bu özellikleri barındıran bir su ne yazık ki musluğunuz­dan akmıyor ve satın alacağınız şişe suyu da böyle değildir. Ancak bir APM veya Acele Posta Servisi aygıtına yatırım yaparak, su­yunuzu damıtarak, iyonlaştırarak veya damıtılmış su alıp 9. kısımda anlatıldığı gibi pH damlaları ilave ederek, bedeni­nuza gerçekten susuzluğunu sürüklediği şeyi verebilirsiniz.

den aşırısı şişe suyu içmektedir, bu oran her sene 13 milyar litre su eder. Dünya çapında seçebileceğiniz yedi surattan fazla su markası var. Ama tercihiniz memba suyu, artezyen suyu, ma­den suyu, kuyu suyu veya belediye içme suyu ki pek çok şişe suyu, belediye sularını kapsıyor] olsa da, çok büyük bir olasılık­le protona doymuş asidik su içiyorsunuz. Enerjisi olmayan su, sağlık vermesi gereken yerde, gerçeğinde bedeninizden enerji ça­lan sudur.

Şişe suyu markalarının takribî olarak %80′i işlenmiş su, başka bir deyişle kimyevileri ve pislikleri arıtmak için filtrelenmiş belediye suyu veya musluk suyudur. Misalin hem Aquafina Pepsi mar­adaleyi hem de Dasani Coca Cola markası yalnızca belediye su kaynaklarından alınmış şişe sularıdır. Belediye su kaynakların dan alınmış şişe sularının yarısından aşırısı hükümet standartlarına uymamaktadır; musluk suyunun tertip edildiği mini­mum standartlara dahi ulaşamazlar. Şişe suyu almanın, musluk suyu içmekten daha sağlıklı veya tehlikesiz olduğunun hiçbir ga­rantisi yoktur. Ve bazı gidişatlarda, musluk suyunuz dahi daha iyi bir tercih olabilir. Suyunu aldığınız rastgele bir firmadan, sizin için iyi olup olmadığını görmek için sularının bütün anla­mıyla bir laboratuvar tahlilini isteyin. Firma size bu kısımda bahsedilen özelliklerden hepsinden dahi laf edemeyecektir, ama insanların sorduğunu öğrenmek onlar için iyi olacaktır ve en azından size sudaki bazı kimyevilerin ve metallerin milyonda bir oranındaki ölçümlerini vereceklerdir.

Dünya çapında en popüler ve en iyi güya! şişe sularının yüzde altmıştan aşırısını, pH ve elektron etkinliği kriterlerine uyup uymadığını görmek için test ettim. Alttaki tabloda gösterilen neticeler, bir sonraki kısımla filtreleme, yükleme ve suyunuzu kendiniz yapılandırmanız ile alakalı kısım ilgilen­meniz için yeterince ikna edici olacaktır: yalnızca iki tanesinde pozitif yük ve 9.5′in üzerinde pH vardır. Gerçeğinde, olumsuz yüklü olan da yalnızca bir tane buldum! Ve natürel ki sizden bunların hepsi için para ödemeniz bekleniyor. Ama hiçbiri netlikle denk biçimde üretilmiyor. Artırılmış enerji için elektronu ve pH oranı yüksek su içtiğinizden emin olmalısınız.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.