Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Kalp Sıhhatiniz İçin Sakin Olun

29.04.2021
22
Kalp Sıhhatiniz İçin Sakin Olun

Bilim adamları, pozitif tavır içinde olan şahıslarda, kalp hastalıkları riskine azaldığına tespit etti. Araştırma, eğitim seviyesi, şeker hastalığı ve sigara tüketimini, kalp hastalıkları üzerinde eforlu tehlike işareti olarak belirleyemedi

Pozitif tavır gösteren şahıslarda stres hormonlarının düştüğüne değinen uzmanlar, bunun kalp hastalıklarını önlemede ehemmiyetli rolü olduğunu belirtiyorlar.

John Hopkins Enstitüsü nde yapılan araştırmada, bu özellikteki şahıslarda, vasati 7 sene içinde, ani vefatlar, kalp krizi, göğüs sızıları ve bu vaziyetten doğacak olan cerrahi uygulamaların eksildiği görüldü.

Araştırmacılar, pozitif tutumun eforunu, kobaylarda, kalp hastalıklarının ananesel tehlike etkenleri olan, yüksek kolesterol, fazla kilo ve sigara tüketimi oranı ile beraber hesapladı.

Araştırma, kalp hastalıkları ile alakalı rahatsızlıkları olmayan, ancak kız ve erkek kardeşlerinde kalp hastalıkları tanımlanmış 30-59 yaş arası 586 kobay üzerinde araştırma yapıldı.

Kobaylarda yüksek tansiyon, kan şekeri, bedendeki yağ oranı, sigara tüketimi, hayat vaziyeti ve değişik tehlike etkenleri ile alakalı analiz reelleştirildi. Daha sonra kobaylar, 5 ile 12 sene aralıksız stres testine yakalanarak izlendi. Araştırma süresince, 586 kobaydan yalnızca 70 inde kalp hastalıklarının oluştuğu saptandı.

Araştırmada, pozitif tavrı, kalp hastalıkları tehlikesini önlemede eforlu bir işaret olarak tanımlayan uzmanlar, eğitim seviyesi, şeker hastalığı ve sigara tüketimini, kalp hastalıkları üzerinde eforlu tehlike işareti olarak belirleyemedi.

Araştırma raporu, Amerikan Kalp Birliği nin, California da yapılan bilimsel kurultayında açıklandı.

KRONER DAMAR HASTALIKLARI

Öte yandan, Kanada Tıp Birliği analistleri, bireyde makûs kolesterol LDL oranının bayağı olmasının, o şahsın kalp hastalıkları tehlikesinden uzak olduğunu göstermediğini belirtti.

Dr. Jean-Pierre Despres, LDL oranı bayağı şahıslarda kroner damar hastalıkları tehlikesinin yeniden yüksek olabildiğini, merkezi kiloluluk, triglyceride serumu yükselmesi ve inisüline karşı mukavemetin bu tehlike etkenlerini oluşturduğunu açıkladı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.