Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

illet hastalık bir meyve ve sebze yetersizliği hastalığıdır

23.04.2021
8

Meyve ve sebzelerin, uzun ömürle ilişkisi en güçlü olan iki besin grubu olmasına şaşmamak gerek. Ne bütün buğdaylı ekmek, ne kepek, hatta ne de vejetaryen …

Meyve ve sebzelerin, uzun ömürle ilişkisi en güçlü olan iki besin grubu olmasına şaşmamak gerek. Ne bütün buğdaylı ekmek, ne kepek, hatta ne de vejetaryen bir perhiz, çok mik­tarda taze meyve ve ham yeşil salata tüketimi kadar güçlü bir ilişkiye sahiptir uzun ömürle. Milli illet hastalık Enstitüsü, yakın zamanda aynı neticeleri veren 337 araştırmadan şu neticeleri çıkarmıştır:
1. Sebze ve meyveler çok ve yeterli ölçülerde harcanırlarsa, tam illet hastalık cinslerine karşı koruma sağlarlar. Surat­lerce araştırma bunu yazıya dökmüştür. Ülkemizde en yaygın olan illet hastalık cinsleri daha çok nebatsal besin ek­sikliği hastalıklarıdır.
2. Ham sebzeler, tam besinler arasında en güçlü anti-illet hastalık tesire sahip olanlardır.
3. Muhtelif gıdaları kapsayan misalin folate. C ve E vitamini vitamin haplarının illet hastalıki eksiltici tesirleri üzerine yapılan çalışmalar değişik neticeler göstermektedir; bazen hafif bir verimleri olduğu neticeyi çıkar, ama genellikle araştırma­larda hiçbir tesirleri olmadığı gösterilmektedir. Ara gizeme araştırmalar, daha evvel beta-karbitkien mevzusunda açıkladı­ğımız gibi ayrıştırılmış yiyecek almanın hasarlı olduğunu göstermektedirler.
4. Genel olarak fasulyegillerin, yalnızca soya fasulyesinin değil, göğüs ve prostat gibi üremeyle alakalı illet hastalıkler üze­rinde ek bir anti-illet hastalık yararı bulunmaktadır.

Gerçi Amerikalılar bir hap alarak alıştıkları biçimde beslen­meye devam etmeyi seçim ederlerdi, ama bu lüzumlu gözetmeyi sağlamayacaktır. Şu ehemmiyetli perhizsel farklılığı yaşamınıza geçirebilecekseniz, bu kitabın kapağını şimdi kapayıp bir kenara kaldırabilirsiniz: Bol ölçüde meyve, yeşil sebze ve fasulye harcayın. Bu kilo vermenin ve sıhhatli olmanın gizemidir. Ne ka­dar sebze ve fasulyegil yemeniz gerektiği ve bunları perhizinize nasıl uygulayacağınız ve lezzetli hale getireceğiniz sekizinci kısımda anlatılmaktadır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.