Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Kayısı, şeftali, kiraz

11.04.2021
69
Kayısı, şeftali, kiraz

Kayısı A vitamini ve potasyum bakımından çok zengindir. Fazla tüke­tildiğinde sindirim sisteminin hızlı çalışmasına yardımcı olur. Kasların ve beynin daha düzenli çalışmasını ve daha az yorulmasını …

Kayısı
A vitamini ve potasyum bakımından çok zengindir. Fazla tüke­tildiğinde sindirim sisteminin hızlı çalışmasına yardımcı olur. Kasların ve beynin daha düzenli çalışmasını ve daha az yorulmasını sağ­lar. Kemikler ve dişler için de faydalı olan kayısı, mide ve on iki par­mak bağırsağı ülserlerinin oluşmasına engel olur. Cinsel gücü artıran ve kalp kaslarını kuvvetlendiren kayısının gli­serini k endeksi düşüktür.

Şeftali
Çok lezzetli meyvelerimizdendir. A, B ve C vitaminleri ih­tiva eder. Sindirimi çok kolaydır. Böbrek yetersizliğine, uykusuzluğa ve yorgunluğa iyi gelir. İdrar söktürücü ve kabızlığı önleyici etkiye sahiptir. Çok tatlı olması­na rağmen glisemik endeksi yüksek değildir.

Kiraz
Mineraller bakımından çok zengin olan kiraz, böbreklerimizin dostu ve vücudumuzu zehirlerden temizle­yen lezzetli meyvelerimizdendir. Romatizma, aşırı yorgun luk, safra kesesi ve böbrek şikayeti olanlara tavsiye edi lir. Glisemik endeksi düşüktür.

Son araştırmalar kiraz yemenin, ağrıların dindirilme­sinde aspirinden daha etkili olduğunu göstermiştir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.