Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

KAYNANANI BEĞEN UZUN YAŞA

28.04.2021
24
KAYNANANI BEĞEN UZUN YAŞA

Uzmanlar, konutlu çiftlerin birbirlerinin akrabaları ile iyi ilişkiler kuramamasının, her iki tarafı da strese soktuğunu belirttiler. ABDde yapılan bir araştırma, kayınvalide husumetinin kocanın ömrünü kısalttığını ve konutluluk yaşamını negatif etkilediğini ortaya koydu.

Ohio Üniversitesi uzmanları, konutlu çiftlerin, yakın aile etrafıyla iyi ilişkiler içinde olmalarının, hem konutluluğu zaferli yaptığını hem de hayatı uzattığına tespit ettiler.

Tahlilciler, genellikle bayram ve yeni sene yarıyıllarında, konutlu çiftlerin fırsatları değerlendirerek yakın akrabalarıyla biraraya gelmelerini, konutluluğun galibiyeti ve sıhhat açısından faydalı görüyorlar.

Uzmanlar, konutlu çiftlerin birbirlerinin akrabaları ile iyi ilişkiler kuramamasının, her iki tarafı da strese soktuğunu ve konutluluğu negatif etkilediğini bildirdiler. Sosyal ilişkilerin, stres üzerinde pozitif tesirinin olduğu öğreniliyor.

Araştırma neticelerine göre, erkeğin, eşinin babası ile ihtilafı, kadının, kaynanası ile ihtilafında olduğu gibi konutluluğu fazla etkilemiyor.

Uzmanlar, mutlu bir konutluluk için çiftlerin birbirlerinin aileleriyle yakın ilişki kurmalarının ve tartışmadan uzak durmalarının gerektiğini belirttiler.

Konutlulukta uzun süren aşkın ve akrabalar ile iyi ilişkilerin eşlerin hayatını 6,5 sene uzattığı kaydolunuyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.