Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Konutluluk İçin İdeal Yaş

31.03.2021
67

Zaman içerisinde değişen şeylerden birisi de evlenme yaşı. Geçmişte 18-20 yaşlarına gelindiğinde çoktan evlenmiş ve çoluk çocuğa karışmış insanlar klasik karşılanırken, günümüzde genelde kırsal kesimlerde …

Zaman içerisinde değişen şeylerden birisi de evlenme yaşı. Geçmişte 18-20 yaşlarına gelindiğinde çoktan evlenmiş ve çoluk çocuğa karışmış insanlar klasik karşılanırken, günümüzde genelde kırsal kesimlerde erken yaşlarda konutluluğa tesadüfülüyor.

20 li, 30 lu, 40 lı yaşlarda konutluluğun kendine göre avantajları ve dezavantajları var. Bunları bilirseniz, şahsiyetinize ve hayattan temennilerinize hangisinin uygun olduğuna tespit etebilirsiniz.

20 Lİ YAŞLARDA KONUTLULUK
Bizden iki kuşak evvel bu yaşlarda hala evlenmemiş olanlara konutta kalmış gözüyle bakılırdı. Annelerimizin kuşağı açısından ise 20 li yaşlarda konutluluk ve hatta sıcağı sıcağına çocuk sahibi olmak son derece natüreldi. Oysa günümüzde bu yaşlar, konutluluk için oldukça erken kabul ediliyor. Artık bayanlar da erkekler gibi çalışma ve işlerinde yükselme hırsı içinde olduklarından, kariyere giden yolun ilk senelerinde kimsenin konutluluğa ayıracak müddeti yok.

30 LU YAŞLARDA KONUTLULUK
30 lu yaşların başında bir fırtına gibi geliyor ve herkesi tesiri altına alıyor. Ve natürel özellikle bayanlar bu eforlu kasırgaya dikkatsiz kalamıyorlar. Dolayısıyla 30 lar, konutluluk için ideal bir yaş olarak kabul ediliyor. Fakat bu yaşlarda imzayı atmanın getirdiği bazı güçlükler de var. Bayan da erkek de kendilerine çoktan bir yaşam kurmuş, o yaşama alışmış ve azıcık egoistleşmiş oldukları için konutta bir iktidar gayreti başlayabiliyor.

40 LI YAŞLARDA KONUTLULUK
Uzun müddet çalışma yaşamının içinde çaba vermiş, iyi bir kariyer yapmış ve bu arada evlenmeye süre bulamamış bayan ve erkekler, 40 lı yaşlarında nikah masasının başına oturuyorlar. Natürel çok genç yaşta bir konutluluk yaşayıp boşandıktan sonra bu yaşlarda ikinci konutluluğunu yapanların rakamı da az değil. 40 larında evlenmenin en büyük avantajı, her iki tarafın da yaşam deneyimi kazanmış, görmüş geçirmiş ve tamamen olgunlaşmış olmaları… Eskiki tecrübelerine direnerek daha önceki yanılgıları yinelemiyor, sıhhatli bağlantı kurmaya daha bir itina gösteriyor ve birbirlerinin hayat stiline, dünyaya bakış açısına, zevklerine ve meraklarına hürmet dinliyorlar

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.