Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Mantarlar

03.04.2021
40
Mantarlar

Bir mantarı toprak ve su bakımından dingin bir köşe ortaya çıkarır; bir hayli mantar vardır. Okinawa’da ve Ja-ponya’daki mantarlar gibi… Makûs mantarlar adi kulak, Nameko toprağı …

Bir mantarı toprak ve su bakımından dingin bir köşe ortaya çıkarır; bir hayli mantar vardır. Okinawa’da ve Ja-ponya’daki mantarlar gibi… Makûs mantarlar adi kulak, Nameko toprağı donakaltan tat­larda matsutake bol olarak üretilenler, ama ikisi tipik Okinavva’lıdır.

Enoki: Bizim bildiklerimizin hiçbirine benzemezler. Uzun in­ce tel demetleri olarak sunulurlar hepsi uçlarında ufak tepe­cikleri ile beyazdırlar bu mantarlar olgunlaşması ve ideal lezze­tinin ortaya çıkması için eforlukla yetiştirilirler; fındığa yakın bir tatları vardır ve azıcık yapışıktırlar. Besleyici özelliklerine yo­rum yapmaya gerek yok şayet damak tadınız mantar yemeğe izin veriyorsa bu her zaman muhteşemdir.

Şiitake: Daha çok bizim mantarlarımıza eşler, başka yerlerde bizde çıkan “meşe mercimeği” ismi altında çıkarlar. Bi­zimkilerin dışında Asya’da azıcık güzel koku kapsayan asitli mantar­lar vardır, burada taze olarak orada kuru olarak bulunurlar far­kı bu. Seçimlerinize mukayese etilebilirler. Sıhhatin kalbi olan bu mantarlar anti-virüs ve anti- bakteriyeldirler antibiyotik sıcak ve nemli bölgelerde yetişen bu mantarlar bakterilerle savaşma­da yanı gizeme bağışıklığı tertip ederler. Aynı zamanda bazı kanser çeşitlerinden de gözetirler.

Mantarlar âlemseldir…

Günlük yemek için 3 fikir
Kabuklular ve azıcık limon suyuyla karmaşık bir salatada
Karmaşık sebzelere katılarak
Sistemli bir biçimde tam çorbalarda kullanılmalı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.