Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

MORAL DÜZENLEYEN GIDALAR

15.06.2021
27
MORAL DÜZENLEYEN GIDALAR

Bu gıdalar zayıflatmak için değil moralinizi düzenlemek için: Mutluluk için muz, incir, ananas, asaplara makarna, bitkinliğe ton balığı, strese bol fındık-fıstık…

Şuurlu ye, moralini düzenle… Alman bilim adamlarına göre yemek tercihini şuurlu yaparak ruh halini değiştirmek olası. Mood food isimli gıdalar enerji vermekten asap yatıştırmaya kadar bir hayli görev yapıyor. Çikolatanın mutluluk kaynağı olduğu öğreniliyor, ancak uzmanlar çikolatadaki mutluluk kaynağı serbitkioninin daha bir hayli besinde bulunduğunu dikkat topluyor. Çikolata gibi enerji ve mutluluk veren gıdaların başında meyveler var. Muz, ananas, avokado ve incir mutluluk getiriyor. Haftada iki kere balık harcayarak da serbitkionin seviyesini yükseltmek olası. İçindeki şeker kana acele karıştığı için havuç da acele enerji toplamak isteyenler için bire bir.

Asapları yatıştırmanın yolu ise karbonhidrat açısından zengin gıdalardan geçiyor. Günde birkaç öğün makarna, pirinç ve patates asaplara iyi geliyor. Yatıştırıcı besin deyince sofraların baş tacı ekmeği de unutmamak gerekiyor.

Mood food ların maharetleri

Mood food ların maharetleri bu kadarla da hudutlu değil. Bitkinlikle gayret etkenin başlıca yollarından biri bol bol prbitkiein almak. Kırmızı et ve ton balığı bitkinlik giderici gıdalar listesinin başına sürüklüyor. Stresle baş edebilmek için de özel bir mönü mevcut. En güç gidişatlarda dahi ayakta kalabilmek için asap sisteminin güçlü olması gerekiyor. Güçlü asap sistemi için de beden magnezyuma lüzum dinliyor. Baklagiller, beyaz et, balık ve fındık-fıstık magnezyum açısından zengin.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.