Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Mucize Nebat Zerdeçal

28.04.2021
25
Mucize Nebat Zerdeçal

Yapılan son çalışmalar zerdeçalın mükemmel bereketlerini ortaya koydu. Kahvaltıda bir gram zerdaçal yemenin belleği kuvvetlendirdiği tanımlandı. Arıca Zerçal anti kansorejen maddeler ihtiva ediyor. Zerdeçal damarları arınıyor, kan akışını süratlendiriyor.

Tayvan’da yapılan araştırma, kahvaltıda bir gram zerdaçal harcamanın diyabetin ilk aşamasında ve öğrenişsel yeteneklerinde eksilme tehlikeyi bulunan şahısların belleğini kuvvetlendirdiğini gösterdi.

Araştırmanın neticeleri, “Asia Pacific Journal of Clinical Nutrition” mecmuasında yayımlandı.

Zerdeçal, dünya genelinde dört bin yıldır kullanılan bir baharat. Osmanlı yarıyılı da dahil olmak üzere dünyada kullanımı hep baharat olarak kalmıştır. Uzakdoğu başta olmak üzere çok ehemmiyetli hastalıklara derman olabildiği öğrenilmekte ve rehabilitasyonlarında kullanılmaktadır.

Zerdecal.org’da yer alan bir yazıya göre: Zerdeçalın banal olarak öğrenilen iyileştirici özellikleri, mide salgısı, bağırsak kareketleri ve safra asitlerinin karaciğerde imalini artırıcı tesirleridir. Yapılan yeni bilimsel araştırmalar ile bahsedilen banal iyileştirici kaliteleri yanında curcumin’in özellikle bazı yaygın kanser cinslerine karşı ehemmiyetli tıbbi tesirleri olduğu ispatlanmıştır. Özellikle Hint Safranı denilen apaçık sarı renkli curcumin pigmenti kapsayan zerdaçalın antikanserojen ,antitoksidatif ve cerahat geriletici antiinflammatuar faallik gösterdiği anlaşılmıştır. Ailevi adenomatöz polyposis kalın bağırsak polipleri hastası insanlarda yapılan muayenehane deneylerde Curcumin ile poliplerin %60 oranında eksildiği ,geri kalan poliplerin ise %50 oranında küçüldüğü gözlemlenmiştir. Kalın bağırsak poliplerinin uzun vadede insanlarda muayenehane bulgu vermemesi veya çok az vermesi, öbür taraftan kalın bağırsak poliplerinin sütun kanserine çok iyi bir taban hazırladığı düşünülürse, bu tesirin ehemmiyeti basitçe anlaşılır. Beyin urlarının gelişimini de durdurmaya destekçi olan zerdeçal bir çok alanda kullanılmaya başlandı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.