Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Otlar

13.04.2021
32
Otlar

Okinawa’da, baharatlar gibi aromalı otlara da bayılırlar. Bu baharatlı otlar sık sık kullanılırlar, bizimkilerden bir farkları yok­tur. Başlıca özellikleri sindirimi basitleştirmeleridir. Rezene Gaz giderici ve kesin olarak …

Okinawa’da, baharatlar gibi aromalı otlara da bayılırlar. Bu baharatlı otlar sık sık kullanılırlar, bizimkilerden bir farkları yok­tur. Başlıca özellikleri sindirimi basitleştirmeleridir.

Rezene
Gaz giderici ve kesin olarak anti-spazmatiktir. Kaynağı asap olan karın sızılarını yatıştırmada tesirlidir. Yemeklerden son bir­kaç tohum çiğnemeliyiz; bu soluğu tazeler.

Kişniş
Değişik hayatsal özelliklerinin yanında tam organizma için kanı arınıcıdır. Romatizma sızılarında dozu iki kat artır­mak gerekir.

Tarhun otu
Orijinal ismi “minik ejderha”dır. Özellikle sindirimsel özelli­ğiyle öğrenilir. İnatçı hıçkırıkları durdurmak için kullanılır.

Rezene
Anasonlu tadıyla sindirim sistemimize karşı eşi eşi ol­mayan bir yeri vardır. Sindirimi basitleştirir ve kabarıklığı önler. Orijinal bileşenleri dayanıksız bayan hormonlarını dengeler, ama üstelik şahane bir idrar söktürücüdür. Bu zamana kadar Ak­deniz kıyılarında yetişiyordu, ama şimdi Okinawa’ya kadar uzandı.

Nane
Netlikle sindirimi kumpaslar özellikle mide seviyesinde hare­kete geçer. Aynı zamanda uyarıcı ve soluk tazeleyicidir.

Mercanköşk
Aynı zamanda sıçankulağı olarak da adlandırılır. Anti-spaz-modik, yatıştırıcı ve hafif sızı kesicidir.

Biberiye
Uyarıcı ve anti-spazmatik olarak müthiş bir yatıştırıcıdır. Karaciğere ait özellikleri ile karaciğere destekçi olur, ama aynı zamanda kan dolaşımına da destekçi olur.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.