Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Prbitkiein mitinin asıl suratı

26.04.2021
7
Prbitkiein mitinin asıl suratı

Çocukluğumuzdan beri bizlere hayvansal prbitkieinin saygı du­yulması gereken bir yiyecek olduğu öğretildi. Daha süratli bir biçimde kocamanlaşmamıza destek eden gıdaların bizim için iyi olduğu fikriyle …

Çocukluğumuzdan beri bizlere hayvansal prbitkieinin saygı du­yulması gereken bir yiyecek olduğu öğretildi. Daha süratli bir biçimde kocamanlaşmamıza destek eden gıdaların bizim için iyi olduğu fikriyle yetiştirildik. Bu hakikatlerden çok uzak bir düşüncedir.

Bu mevzuda, milletin de medyanın da kafası karmaşıktır. İyi beslenme terimi, hayvansal prbitkiein ve hayvansal yağların fazla tüketimi neticesinde erken olgunlaşma ve kocaman beden yapısına sahip olma ile aynılaştırılmaya devam edilmektedir. Reelinde iyi bir gösterge olmayan bu trendler, tekerrür tekerrür pozitif vaziyetler olarak rapor edilmektedir. Daha Önceki yazarlar ve beslenme uzmanları süratli gelişmeyi sıhhatli olmak olarak açıklama yanılgısını yapmışlardır. Ben sihrime süratinin çoğalmasının iyi bir şey olmadığına inanıyorum. Bir çocuk ne kadar yavaş büyürse o kadar yavaş ihtiyarlıyor demektir. Olgunluğa ulaşmanın daha uzun zaman aldığı yavaş gelişmenin, daha uzun bir ömrün göstergesi olduğu hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalarda gösterilmiştir. İnsanlarda da aynı vaziyeti görürüz: Natürel olmayacak biçimde süratli sihrime ve ergenliğe erken erişmek, hayatın ileriki safhalarında görülen illet hastalık ve öteki hastalık­lar için tehlike etkeni oluşturmaktadır. Erken olgunlaşmaya ve çocuklukta fazla gelişmeye yol açan aynı etkenlerin, yalnızca göğüs ve prostat illet hastalıklerinin değil, genel olarak tam kan­serlerin yaradılışını artırdığını gösteren rakamsız ispat vardır. Makûs beslenme ya da ciddi bir hastalığın olmaması koşuluyla, ne kadar yavaş gelişir ve olgunlaşırsak, o kadar uzun yaşarız.

Öte yandan, son on senede illet hastalıke ve kalp hastalığına neden olan yalnızca hayvansal yiyeceklerdeki yağ değildir. Beslenme uzmanları ve bilim adamları, araştırmaları neticesinde hay­vansal prbitkieinin de makûs bir tesiri olduğunu keşfetmektedirler. Bilim adamları hem laboratuvar henı de insanlar üzerinde ya­pılan epidemiolojik araştırmalarda hayvansal prbitkiein ve kan­ser arasında bir bağ olduğunu ve hayvansal prbitkiein tüketimini eksiltmenin ihtiyarlama sürecini yavaşlattığını bulmuşlardır.49
Genelinde hayvansal ürün tüketimi birkaç illet hastalık çeşidi ile orantısal bir biçimde ilişkilidir. Elli dokuz değişik ülkeden topla­nan bilgileri araştıran beynelmilel bir araştırmada en çok et, domuz eti ve süt ürünleri harcayan erkeklerin prostat illet hastalıkin­den can verme ihtimallerinin çok fazla olduğu, en çok işlenmemiş nebatsal besin ve kuru yemiş yiyenlerin bu hastalığa tutulma ihtimallerinin ise çok az olduğu bulunmuştur.

Almanya ’da yapılan aktüel bir çalışmada, vejetaryen yetiş­kinlerde sütun ve rektal illet hastalıklerin yüzde 50 eksildiği bulun­muştur. Bununla beraber, vejetaryen perhizini yirmi seneden uzun müddettir uygulayanlarda illet hastalıkin ve öteki tam vefat neden­lerinin daha büyük bir oranda eksildiği takribî yüzde 75 eksilme görülmüştür. Hastalıklardan korunma derecesi, veje­taryen perhizin kaç sene süresince uygulandığına bağlıdır. Öteki ülkelerde vejetaryen perhizi üzerine yapılan çalışmalarda da alt yukarıya aynı neticeler bulunmuştur.” Hastalık sebepleri erken yaşlardan itibaren birikmeye başlamaktadır.

Özellikle PCB ’ler ve DDT gibi menedilmiş tarım ilaçlarına maruz kalmanın patolojik metamorfozların çoğalmasına yol açtığı mevzusunda da yeterli ispat vardır. illet hastalık olmayan bayanlarla karşılaştırıldığında, göğüs illet hastalıki olan bayanların göğüs doku­larında bu kimyevi maddelerden, illet hastalık olmayan bayanlara göre daha fazla bulunmaktadır. Göğüs illet hastalıki hadiselerinin özellikle fazla görüldüğü Long Island ’da da bu gidişat rapor edilmiştir. Analistler, hala etrafımızda mevcut olan bu kimyevilere aşırısıyla maruz kalmanın sebebinin, kıyılarda yakalanan balıkları yemenin neticeyi olduğunu bilmekten şaş­kınlık duymuşlardır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.