Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Renkli Meyveleri Bolbol Harcayın

31.03.2021
64
Renkli Meyveleri Bolbol Harcayın

Baharda Dinç Kalmak İçin! Kadıköy Florence Nightingale Sağlık Kurumu Beslenme ve Perhiz Uzmanı Dyt. Güzin Çaltı Yener, bahar aylarında devingen kalabilmek için mucize meyvelerden yararlanılması gerektiğini söylüyor. Yaşanan şu günler ile pek çok bireyde bahar bitkinliği baş gösterebilir. Uzmanlar bu gidişatta bazı olağanüstü meyveleri harcayın teklifi yapıyor.

İşte O Meyveler!

Bütün dünyada sıhhat ve cilt sıhhati açısından verimleriyle öğrenilen bir meyve olan avakado natürel ve sıhhate verimi olan rakamsız gıdalar kapsamaktadır. Cilt sıhhati ve cilt bakım mahsullerinde çok fazla kullanılmaktadır. Cilde parlaklık yumuşaklık ve elastiklik kazandırır.  Beden dokularının ve cildin yenilenmesine destekçi olur. Yaraların iyileşmesine katkıda bulunur. İyi bir hücre gözetici ve antioksidandır. Değişik meyvelere kıyasla daha fazla protein kapsar. Dünyada en natürel gıda maddeleri arasında gösterildiği için erişkinler dışında bebeklerin de güvenle harcayabileceği meyveler arasındadır. Anti kanser özelliği ile öğrenilir. B1 B2 vitaminleri ve magnezyum fiziksel ve zekasal sıhhati gözetir.  Ayrıca Avakadoyu ezerek cildinize maske yapabilirsiniz. Cildinizin yumuşacık ve sıhhatli olmasını sağlayacaktır.

Kap Sıhhati İçin Bol Bol Erik Harcayın

Malta eriği A vitamini güzergahından son derece zengin bir içeriğe sahiptir. Antioksidan ve lif içeriği sayesinde kalp damar hastalıkları ve kansere karşı gözetmektedir. Yüksek lif oranı ile kilo verme sürecine destekledir. Kan glikozunu regüle ederek, ani açlık krizlerin hakimiyetini 
sağlamaktadır. Yazın  en gözde meyvelerinden eriği bol bol  harcayın.

Kirazın Lif Kraliçesi Olduğunu Biliyor muydunuz?

Lif içeriği bakımından zengin olan kiraz sindirim meselelerine destekçi olur. Kirazda bulunan antioksidanlar bedenimizde bulunan hür radikallere karşı koruma sağlar. Kiraz antioksidan tesiriyle kansere karşı koruma sağlar. Nörolojik hastalıkların görülme tehlikesini eksiltir. Günlük bir avuç tüketimesi yeterli olucaktır. Üstelik kırazın sapları da kıymetli. Çayı bol bol zehirli madde atmanıza yardım olur.

C Vitamini İçin Çilek Harcayın

Vücudumuz için ehemmiyetli ve lüzumlu olan C vitamini içeriği yüksektir. 1 avuç dolusu çilek günlük C vitamini lüzumumuzu karşılar. Antioksidan içeriği yüksektir. Bu antioksidanlar kanser savaşçısıdır. Bol ölçüde fosfor ve demir kapsar. 

Karadut

Karadut yaprağından yapılan çay karaciğer hastalıklarında özellikle hepatitte kullanımı önerilir. Meyvelerinden yapılan reçeli ve şurubunu ağız yaralarını iyileştirir. Antioksidan özelik taşıyan dut, ateş düşürücü ve idrar söktürücü özelliklerinin yanında boğaz hastalıkları, diş sızısına iyi geliyor. 

Çağla

Taze halini bahar mevsiminde yalnızca 20 gün içerisinde bulabilirsiniz. Bir ara öğünde 60 gr kadar harcayabilirsiniz. Metabolizma süratlendirici bir meyvedir. LDL’yi başka bir deyişle makûs kolestrolünüzü düşürmeye dayanakçıdır. Zamanı kısıtlı olan çağlayı harcamak için seri edin.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.