Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Ria’nın aktifliği ne kadardır?

29.04.2021
31

RİA tüm doğum hakimiyet usulleri içinde aktifliği azami olanlardan birisidir. Gözeticilik vasıta takıldığı andan itibaren başlar. Kullanımın ilk seneyi içinde 1.000 bayandan yalnızca 6-8’i …

RİA tüm doğum hakimiyet usulleri içinde aktifliği azami olanlardan birisidir. Gözeticilik vasıta takıldığı andan itibaren başlar. Kullanımın ilk seneyi içinde 1.000 bayandan yalnızca 6-8′i istenmeyen bir gebelikle karşı karşıya kalır. Spiralin gözeticiliği çıkarıldığı anda biter. Yumurtlama üzerinde bir tesiri olmadığından şahıs aynı ay hamile kalabilir.

RİA’nın cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı hiçbir gözeticiliği yoktur. Bu sebeple bu hastalıklar açısından yüksek tehlike grubunda olan bayanlar birden fazla partneri olan ya da, partneri birden fazla şahıs ile ilişkisi olan bayanlar kesinlikle kondom kullanmalıdırlar.

DOĞUM HAKİMİYETİ DIŞI YARARLARI NELERDİR?
Doğum hakimiyet hapı ya da kondomun aksine RİA’nin istenmeyen hamilelikleri önlemek dışında bayan sıhhati açısından rastgele bir bereketi yoktur. Asherman belirtiyi açısından tehlike altında olanlarda ya da histeroskopi ile açılan rahim için yapışkanlıklardan sonra yine yapışkanlık emeliyle de kullanılabilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.