Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sebzeleri ham yemenin bereketleri

28.04.2021
7
Sebzeleri ham yemenin bereketleri

Sebzeler, ne kadar ham ve taze yenirse verimle­rı o kadar çok oluyor. Eski insanların sağlıklı ve uzun yaşamış olmalarının nedenlerinden biri de, yiyeceklerini ham yemiş …

Sebzeler, ne kadar ham ve taze yenirse verimle­rı o kadar çok oluyor. Eski insanların sağlıklı ve uzun yaşamış olmalarının nedenlerinden biri de, yiyeceklerini ham yemiş olmaları. Şayet fasulye, bezelye, ıspanak gibi sebzeleri ham yiyemiyorsanız, mümkün olduğu kadar az pişirmeye gayret etmelisiniz. İşte size sağlınız için harikulade bir seb­ze kılavuzu;

Basura karşı ıspanak
Demir güzergahından zengin, koyu yeşil yapraklı ve hoş tadı olan ıspanak, öteki yapraklı sebze­lere kıyasla daha çok prbitkiein kapsıyor. Salata yenilen ham ıspanak, harika bir lif kaynağı. Ispa­nak suyu, bol C vitamini ile soğuk algınlıklarına karşı dayanıklık veriyor ve hemoroid rahatsızlığı na iyi geliyor.

Ispanak, provitamin A, C vitaminleri, demir ve muhtelif enzimlerde çok zengin olup, bu maddeler, insanda bol kan yapıyor, ıspanak ayrıca, kemik­lerin ve dişlerin sağlamlığını temin ediyor. Ispa­nak suyu, kalp kaslarını da kuvvetlendiriyor.

Özel enzimi ile pekliği giderip bağırsak zehir­lenmesini önlüyor. Kalp rahatsızlığı olanlara, haf­tada 1-2 fincan taze sıkılmış ıspanak suyu iç­meleri öneriliyor.

Fasulyenin bereketleri
Taze fasulye, bedenin çalışmasını, büyümesini ve tamirini sağlıyor. Genç yaşlı herkese nasihat ediliyor.
Ayrıca pankreas bezesini, böbrekleri, karaciğeri ve kalbi kuvvetlendiriyor, albümün ve şekere de iyi geliyor.

Bezelye illet hastalıkden koruyor
Kansızlığı gideren ve pekliği geçiren bezel­yenin, kan illet hastalıkine karşı koruyucu etkisi var.

Acı biberle cinsel meselelere son
Sivri biberlerde bulunan bol beta karbitkien, C, P ve K vitaminleriyle bazı alkoloidler mideyi kuv­vetlendiriyor, iştah açıyar ve mide miskinliğini gideriyor.

Özellikle acı biber, erkeklerde cinsel isteği arkası­tırıyor, P vitamini de damarları yumuşatıyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.