Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sıhhatlı Gülüşler Teklifler…

01.04.2021
86
Sıhhatlı Gülüşler Teklifler…

Yaz Aylarında Sıhhatlı Gülüşler İçin Teklifler…

Yaz aylarında genellikle daha fazla gıda harcarız. Mangal partileri, yoğun asitli gıdalar bu aylar da sıkça seçim ettiğimiz beslenme şeklidir. Fakat bu gıdalar ağzımızda oldukça makûs bir koku bırakabilir.Diş pakliğimize dikkat etmediğimiz zaman da ağızda bakteriler ürer, plak oluşur ve iltihaplanma başlar. Bsıhhatimiz de riske girmiş olur.Tatil neşesinin daha uzun süreli yaşayabilmek, konuşurken ve gülerken etrafımızdaki insanlara daha rahat bir soluk ile yanaşmayı ve sıhhat dişlere sahip olmayı kim istemez ki ? İşte yazın da sıhhatli dişlere sahip olmanız için Diş Doktoru Cansın Özgür’den teklifler;

Bir çok insanın meseleyi olan diş hassasiyeti sıcak, soğuk, şeker veya ekşi gıda-meşrubatlar ağza alındığında dişlerde ani bir tepki ve sızlama oluşturur; sızı-sancı başlar. Bu diş sızlaması besbelli, ani ve derindir. Çürük ve daha önceki dolgular dışında hassasiyet en çok dişeti çekilmesi ile sarihe çıkan kök yüzeylerinden kaynaklanır.Diş hassasiyetinize karşı özel diş macunu ve yumuşak kıllı fırça kullanılabilirsiniz.Aynı zamanda aldığınız besinlere de dikkat etmelisiniz. Fazla asit kapsayan besinlerin sık harcanması neticeyi mine katmanı çözünebilir

Bilindiği üzere soğan, sarımsak, içki bir numaralı ağız kokusu sebebidir. Bunları harcamak kesinlikle ağız kokusu nedeni olacaktır. Baharatlı besinler de ağız kokusu nedenidir. Yaz aylarında bu ve eşi yiyeceklerden uzak durmak hem hafif beslenmemizi hem de ağız kokumuzu hakimiyet etmemizi sağlayacaktır. Bunun yanında kumpaslı Diş Doktoru hakimiyeti bizi kasvetsiz bir yaza girmemize sağlayacaktır. Hafif yiyecekler ve kumpaslı ağız bakımı bizi pak bir ağıza ulaştırcak, koku gibi tatsız gidişatlardan uzak yakalayacaktır.

Diş çürüğü ne yazık ki Türkiye’nin en büyük sıhhat problemlerinden bir tanesidir. Avrupa ülkelerinde fert başına düşen çürük rakamı sadece birken, Türkiye’de fert başına düşen çürük rakamı altıdır. Bu da büyük bir problemdir. Bunun devası kumpaslı Diş Doktoru hakimiyeti yanında iyi ağız bakımı ve iyi beslenmeden geçmektedir. Altı ayda bir Diş Doktoru hakimiyeti, sabah ve gece üçer dakikamızı ayırarak dişlerimizin her yüzeyini fırçalamamız ve öğünlerimizi yoğurt, peynir gibi alkalik besinlerle tamamlamamız bize çürük yaradılışını sıfıra kadar indirerek sıhhatli bir ağız sunacaktır.

Ağız kuruluğu kasveti tükürüğün nitelikli koruma etrafını bloke ederek her türlü ağız içi problemi oluşturmasına neden olmaktadır ve çok ciddi bir meseledir. Şayet ki ağız kuruluğu problemi yaşıyorsak kesinlikle bu problemi çözme yoluna gitmeliyiz. Zira bu problem arttan, çürük, dişeti problemleri gibi zamanla altından kalkamayacağımız problemlere neden olacaktır. Böyle bir problem yaşıyorsak kesinlikle en yakın zamanda bir uzmandan destek almalıyız.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.