Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sihrime hormonu tanımı

28.04.2021
8

Sihrime Hormonu her insanda bulunan ve çocukluk yarıyılında gelişmeyi tertip eden bir hormondur. Bu hormonun eksik salgılandığı çocuklarda sihrime akranlarına göre daha yavaş olur. Şayet çocuğunuz yeterince …

Sihrime Hormonu her insanda bulunan ve çocukluk yarıyılında gelişmeyi tertip eden bir hormondur. Bu hormonun eksik salgılandığı çocuklarda sihrime akranlarına göre daha yavaş olur.

Şayet çocuğunuz yeterince gelişmiyorsa Sihrime Hormonu noksanlığının olup olmadığının ortaya çıkarılması için bir dizi test yapılmalıdır. Sihrime Hormonu konsantrasyonu 24 saatlik idrarda ölçülebilir.

Bu testlerin emeli, çocuğunuzun Sihrime Hormonu seviyelerinin basmakalıp, klasiğin altında ya da tamamen yetersiz olup olmadığının anlaşılmasıdır.

Uygun dozda ilaç verilebilmesi için çocuğun Sihrime Hormonu seviyeyi çok ehemmiyetlidir. Düşük veya yüksek seviyede Sihrime Hormonu beceriksizliği olan çocukların hormon rehabilitasyonundan faydalanmaları hepimiz açısından oldukça manalıdır, fakat esrarengiz olarak hormon seviyeleri basmakalıp çocuklar da zaman zaman bu rehabilitasyondan bereket göreöğrenmektedirler. Bunun sebebi sözkonusu çocuklarda salınan hormonun gelişmeyi sağlayan bölgelerde tesirli olmamasıdır

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.