Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sıtmaya karşı ‘oz’ ilacı

03.04.2021
78

Sıtmaya karşı hekimler grubu tarafından Hindistan’daki laboratuarlarda geliştirilen ‘OZ’ ismindeki ilaç, hastalığın ‘kesin çözümü’ olarak görülüyor. Hindistan’daki laboratuarlarda geliştirilen ve tıp etraflarında sıtma ile çabada bir …

Sıtmaya karşı hekimler grubu tarafından Hindistan’daki laboratuarlarda geliştirilen ‘OZ’ ismindeki ilaç, hastalığın ‘kesin çözümü’ olarak görülüyor.

Hindistan’daki laboratuarlarda geliştirilen ve tıp etraflarında sıtma ile çabada bir devrim olarak nitelendirilen OZ, Çin’de muhtelif hastalıkların önlenmesinde kullanılan
nebatsal ilaçlardan ‘Artemisinin’ isimli anti sıtma maddesi kapsıyor. Hekimler tarafından sentetik olarak geliştirilen OZ, Artemisinin maddesinin nebatsal versiyonuna da ihtiyaç dinlemediği için çok daha ucuz olarak satılacağı belirtiliyor. Hindistan’da sıtma hastalığı olan insanlar üzerinde sınanan ilacın galibiyetli netice verdiği ve hastalığı tamamen kuruttuğu ve hiçbir iz ve ya belirti vazgeçmediği saptandı.

Hindistanlı hekimlerin sıhhat dünyasına armağan ettiği yeni sıtma ilacı OZ, 2005 Ocak ayından itibaren test kullanımına girecek.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.