Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Soya Meme Kanseri Tehlikesini Eksiltiyor

30.03.2021
37
Soya Meme Kanseri Tehlikesini Eksiltiyor

İngilterede faaliyet gösteren Kanser Araştırmaları Vakfı bilim adamları, soya kapsayan gıdaların meme kanseri tehlikesini besbelli olarak eksilttiğini bildirdiler.

Uzakdoğuda meme kanseri hadiselerine ender tesadüfülmesini, bölge cemiyetlerinin soya sütü ve tofunun ağırlıklı yer aldığı beslenme biçiminden kaynaklandığını belirten bilim adamları, soyadaki proteinlerin meme dokularını yenilediğini söylediler.

500 bayan üzerinde yapılan ve Singapur Üniversitesi bilgilerinin de değerlendirildiği araştırmada, harcanan soya ölçüsünün meme kanseri tehlikeyi üzerinde tesirli olduğu, tüketim çoğaldıkça kanser tehlikesinin düştüğü ortaya çıktı.

Kanser Araştırmaları Vakfından Dr. Stephen Duffy, mevzuyla alakalı uzun müddettir bazı sual işaretlerinin bulunduğunu, bilim dünyasının bu mevzuda ikiye dağılmış olduğunu belirtti ve ancak bizim araştırmamız, ilk kere bayanların aldıkları soya ölçüsüyle meme dokularının yapısı arasında bir ilişki olduğunu ve soya tüketiminin meme kanseri tehlikesini ehemmiyetli miktarda eksilttiğini kesin şekilde ortaya koydu dedi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.