Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Strese Karşı En İyi Çözüm Toprak

01.04.2021
49
Strese Karşı En İyi Çözüm Toprak

Süratle büyüyen teknolojinin yarattığı elektromanyetik lekelilik, unutkanlık, idrak etme bozuklukları, stres, bunalım, panik saldırı gibi hastalıkların çoğalmasına neden oluyor. Özellikle eğri kentleşme ve tasarısız yapılaşmanın yasaklanamadığı metropollerde yaşayanları bekleyen risk ciddi ebatta.

Uzman Dr. Mehmet Yavuz,büyüyen teknoloji yaşamı bir yandan basitleştirirken değişik yandan ehemmiyetli fiziksel ve psikolojik hastalıklara davetiye çıkarıyor. Yeşil alanların imha edilmesi ve daha önceki ahşap binaların yerini betonarme yapıların almasını büyük risk… Toprağa temas etmeden yaşayan günümüz insanının çağdaş çağ hastalıklarıyla çaba etmeye zoraki kalıyor.

Elektronik Makinelerin Yarattığı Riske Dikkat!

İş yaşamı ve sosyal hayatta kullanılan kablosuz irtibat taşıtlarının yaydığı elektromanyetik dalgalar tüm bedenimizi özellikle de beynimizi negatif etkiliyor. ‘Dumansız Hava Sahası’ ile birlikte dalgasız bir hava sahasına da ciddi biçimde lüzumumuz var. İnsanların elektronik makinelerin yarattığı risk mevzusunda bilinçlendirilmelidir.

Kablolu İrtibat Ağına Dönmek Koşul!

Daha Öncekinden kablolu kullanılan TV, radyo, telefon ve internet günümüzde ‘wireless’ dediğimiz kablosuz sistemle kullanılıyor. Uydu aracılığıyla havadan yeryüzüne erişen sinyaller yaşamımızı basitleştirirken yarattığı riskle de bedenimizi sarıyor. Bu elektromanyetik dalgaları hakimiyet etmek ve asgariye indirmek için irtibat vasıtalarında kablolu sisteme dönmemiz gerekiyor. Cep telefonu, uzaktan kumanda ve bilgisayarın yaşamımızdaki rolünü eksiltmek gerekir. Dalga lekeliliğinin bedenimizin elektromanyetik balansını bozuyor ve bu vaziyet bir hayli fiziksel ve psikolojik hastalığı tetikliyor.

Üryan Ayakla Toprağa Basmak En İyi Usul!

Elektromanyetik dalgaların hasarını en aza indirgemek için özellikle toprakla uğraşmak gerekiyor. Haftada en az 2 kez üryan ayakla toprak üzerinde yürümek sıhhat için çok ehemmiyetli. Bu imkânı yaratamayanlar için de saksı çiçekleriyle uğraşmak bir değişik usul. Böylece bedenimizdeki elektromanyetik yükü ayaklarımız veya ellerimiz aracıyla boşaltmış oluyoruz. Bir değişik ehemmiyetli noktanın konutun elektrik tesisatındaki toprak hattı… Toprak hat dışındaki tesisatlar elektronik makinelerin ömrünü kısaltıyor ve elektromanyetik dalgaları daha fazla sarihe çıkarıyor.

Elektromanyetik Dalgalar Çakraları Negatif Etkiliyor…

Toprak üzerinde pabuç veya çorap ile değil üryan ayakla gezmek gerekiyor. Bedenin enerji dolaşımında büyük rolü olan çakra noktaları da bu dalgalardan negatif etkileniyor. Çakraların elektromanyetik dalgalar sebebiyle kesintiye uğrayarak enerji kanallarının da banal işleyişini kaybediyor.

Nöroloji Uzmanı

Dr. Mehmet Yavuz

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.