Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

STRESİN FAYDASI

02.04.2021
69
STRESİN FAYDASI

Stresli erkeklerin büyük kısmının daha iyi bir iş bulma meylinde olduğu, bunun da sıhhati pozitif istikamette etkilediği düşünülüyor.

Bilim adamları, stresin her zaman kalp hastalıklarına yol açmadığını ortaya çıkardılar.

Glasgow bölgesinde çalışan orta yaş İskoçyalı erkekler üzerinde yapılan araştırmada, kobaylar 20 sene vakit ile kollandı. Fazla stresli olduklarını ifade edenlerin, genellikle daha fazla hastalıklardan şikayet ederek sağlık kurumuna müracaat ettiklerini tanımlayan analistler, bu surattan bazı tahlilcilerin, stresin kalp hastalıklarına yol açtığı fikriye vardıklarını belirttiler. Kalp hastalıkları şikayetiyle sağlık kurumuna müracaat eten kobayların kalp elektrokardiyogramlarını araştıran uzmanlar, yüksek stres içinde bulunduklarını rapor eden kobaylarda, kalp hastalıklarının ve kalp hastalıklarından alana gelen vefatların düşük olduğunu tespit ettiler. Kendilerini yüksek stres içinde paydan kobayların, sigara kullandıklarını ve alkol aldıklarını tanımlayan uzmanlar, neticenin kendileri için sürpriz olduğunu söylediler.

Analistler, stresli erkeklerin büyük kısmının daha iyi bir iş bulma meylinde olduğunu, bunun da sıhhati pozitif istikamette etkilediğini düşünüyor.

Araştırma raporu, British Journal of Medicine isimli mecmuada yer aldı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.