Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sütun illet hastalıkine karşı 1344 basamak!

07.06.2021
48
Sütun illet hastalıkine karşı 1344 basamak!

Daha Önceki Ulusal Basketbolcu dev adam İbrahim Kutluay, sütun illet hastalıkine karşı tırmandı!

Sütun illet hastalıkine karşı tırmanış koşusunu kazanan üniversite talebesi Coşkun Mutlu 12 saniyede 1344 basamak çıktı!

2. Sütun illet hastalıki Bilinçlendirme Koşusu,“Sütun illet hastalıkine karşı harekete geçin!” sloganıyla Sapphire’de reelleştirildi. Sütun illet hastalıki hakkında cemiyeti bilinçlendirmek emeliyle, Türk Sütun ve Rektum Cerrahisi Derneği ve Tıbbi Onkoloji Derneği önderliğinde, Merck Serono İlaç dayanağıyla“Sütun illet hastalıkine Karşı Harekete Geçin” Bilinçlendirme Koşusu tertip edildi. Bu sene 2. defa tertip edilen Sütun illet hastalıki Bilinçlendirme Koşusu ile kumpaslı sağlık taramaları ve erken teşhisle sütun illet hastalıkinin rehabilitasyon edilebilir bir hastalık olduğu vurgulandı. Daha Önceki Ulusal Basketbolcu İbrahim Kutluay’ın startıyla başlayan koşunun bcerahatçisi 12 dakika 54 saniye ile üniversite talebesi Heyecan Mutlu oldu. Mutlu, New York’ta tertip edilen ananesel Empire State koşusuna katılma hakkı kazandı.

Sütun illet hastalıki hastalığıyla gayret etmiş ve gönüllü bireyler, İstanbul Sapphire binasında 236 metre, 56 kat ve 1344 basamak çıkarak, sütun illet hastalıkinin egzersiz ve sağlıklı beslenme ile de önlenebilir bir hastalık olduğuna dikkat çektiler.

Daha Önceki ulusal basketbolcu İbrahim Kutluay’ın da katıldığı tırmanış sonunda, bayanlar ve erkekler kategorisinde derece yapanlar ile en süratli müddette tırmanışı asıllaştıran katılımcılara mükâfatları verildi.

Tıbbi Onkoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın, sütun illet hastalıkinin erken tanı ve doğru rehabilitasyon ile önlenebilir bir hastalık olduğunu vurguladı. “Hastalığa tutulmuş bireyler için her şeyin sonu gelmiş değildir” diyen Yalçın, sütun illet hastalıki rehabilitasyonunda reelleştirilen son büyümeler ile hastalığın aynı zamanda rehabilitasyon edilebilen bir hastalık olduğunu söyledi.

Türk Sütun Rektum Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Dursun Buğra, cerrahın sütun illet hastalıki rehabilitasyonundaki rolünden bahsetti, kolonoskopinin ehemmiyetini vurguladı, erken teşhis ile hastalık oluşmadan polip safhasında tutma ve hastalıktan kurtulma uğrunun altını çizdi.

Sağlık Bakanlığı’ndan Doç. Dr. Murat Gültekin, Türkiye’de sütun illet hastalıki istatistiklerinden bahsetti, sütun illet hastalıkini önlemeye müteveccih alınanı ihtiyatları ve KETEM’lerde yürütülen fiyatsız illet hastalık tarama programlarını anlattı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.