Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Şuursuz Antibiyotik Harcamayın

24.03.2021
77
Şuursuz Antibiyotik Harcamayın

Hekimler, Türkiye’de şuursuz ilaç tüketiminin yaygın olduğunu ve bunu önlemeye müteveccih çalışmaların yapılmasının gerekli olduğunu belirtiyorlar. 2004 senesinin ilk 6 ayına müteveccih yapılan araştırmalarda en fazla …

Hekimler, Türkiye’de şuursuz ilaç tüketiminin yaygın olduğunu ve bunu önlemeye müteveccih çalışmaların yapılmasının gerekli olduğunu belirtiyorlar.
2004 senesinin ilk 6 ayına müteveccih yapılan araştırmalarda en fazla satılan ilaçlar listesinde antibiyotiklerin ilk sırada olduğunu vurgulayan uzmanlar, bunda eczacıdan hastaya bilgi akışındaki yetersizliklerin tesirlisini ehemmiyetli olduğunu belirttiler.
Hekimler özellikle antibiyotiklerin kolilerindeki ölçünün rehabilitasyonu bitirmeye müteveccih olarak tanımlandığına işeret ederken, ecza dolaplarının hakimiyet edilmesini, hekimin nasihat ettiği rehabilitasyon vaktince kullanılması ve son kullanma tarihi geçen ilaçları tahrip edilmesi gerektiğini bildirdiler. Hekimlere göre, senede en az bir defa konutta bulunan ilaçları eczacılara göstermeleri gerektiği ve afaki olanlar ile kullanım süresi dolanları tahrip edilmesi gerektiğini öneriyorlar.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.