Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Temel yağ asitleri

17.05.2021
55

Araştırmalar ve muayenehane deneyler, keten tohumu yağı, ay çiçek yağı, siyah kuşüzümü yağı GLA: gama linolenik asit açısından zengindir, çuha çiçeği yağı ve soya yağında …

Araştırmalar ve muayenehane deneyler, keten tohumu yağı, ay çiçek yağı, siyah kuşüzümü yağı GLA: gama linolenik asit açısından zengindir, çuha çiçeği yağı ve soya yağında bulunanlar da dahil olmak üzere temel yağ asitlerinin, prostata hasar veren ve erkek tipi kelliğin oluşmasına katkıda bulunan süreçlere karşı tesirli olduğunu ortaya koymuştur.

Temel yağ asitleri, linoleik, linolenik ve araşi-donik araşidonik asitlerin beden ve saç dökülmesi üzerindeki tesirleri için Kısım 2′ye bakınız asitleri içerir. Bunlardan birini ya da daha aşırısını içinde bulunduran yağlar sık sık perhizimizde yer alma­lıdırlar.

Temel yağ asitlerinin kullanımı
Yukarıyadaki yağların birinden günde bir çay kaşığı almanız yeterlidir. Siyah kuş üzümü yağı ve çuha çiçeği yağı kapsüllerini kullanabilir ya da bir çay kaşığı ayçiçeği yağını, değişik malzemelerle bir­likte salata ya da değişik besinlere ilave edebilirsiniz. Bu biçimde öneri edilen dozu almış olursunuz.

Perhizinizde yeterli ölçüde GLA almak genel­likle güçtür. Sıhhatli bir cilde, saç ve tırnaklara sahip olmanızı sağladığı ve ilaçlar gibi yan tesirlere neden olmaksızın irin önlemede tesirli olduğu için GLA ehemmiyetli bir maddedir. Günde iki kere 500 mg.lık siyah kuş üzümü kapsülü alarak, altı-sekiz hafta içinde saçınızın dokusunda, yoğunluğunda ve niteliğinde büyüme görebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.