Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Tertemiz Dişlere Kavuşabilirsiniz!

08.05.2021
42
Tertemiz Dişlere Kavuşabilirsiniz!

Yalnızca 1 Günde Tertemiz Dişlere Kavuşabilirsiniz!

Dişlerdeki yetersizlik veya makûs görünüm sosyal yaşamı negatif etkileyen en ehemmiyetli etkenlerden bkocaman. Avrupa ve ABD’den sonra Türkiye’de de uygulanmaya başlayan yöntemle yalnızca 1 günde yeni, bembeyaz ve sıhhatli dişlere kavuşmak olası. Diş Doktoru ve Takma Uzmanı Modern Kışlaoğlu, bu yöntem hakkında balakalar verdi.

Dişlerdeki yapısal bozukluklar bireyin tebessümmesini de yasaklayarak dış görünüşü ehemmiyetli miktarda etkiliyor. Büyüyen teknoloji sayesinde ağız yapısında mesele olanlar artık yalnızca 1 günde tertemiz dişlere kavuşabiliyor. Çirkin görüntü sebebiyle çekilmesi gereken veya beceriksiz dişlerin yerine yerleştirilecek yeni dişlerin bazı hastalarda fobi ve evhama neden olabildiğini belirten Diş Doktoru Modern Kışlaoğlu ’1 Günde Yeni Diş’ harekâtıyla bu hastaların evhamlarına son verildiğini vurguladı.

Tüm dişlerini kaybetmiş olan bireylerde ‘1 Günde Yeni Diş’ harekâtıyla bazı ödünler dışında çoğu şahsa kısa vakitte yeni implantlar yerleştirilip üzerine sabit olan dişler yapılabiliyor.

Harekâtın Safhaları Neler?

Üç boyutlu tomografik ve radyolojik çalışmalar ve ayrıntılı bir tetkik ve tasarılama neticesinde sanal cerrahi için hazırlanmış bilgisayar yazılımları kullanılır ve implantlar sanal civarda ağza yerleştirilir. Bu tasarılamanın ardından çenenin bir modeli bilgisayar dayanaklı aygıtlarla elde edilip o modelin üzerine implantların yerleşme açılarını sağlayabilmek için şablon hazırlanır. Daha sonra yapılacak dişler de bu üç boyutlu model ve bireyin ağzından alınan miktar ile şekillendirilir. Uygulama gününde var olan şablona göre implantlar bütün yerlerine ve açılarına göre yapılır ve daha evvelden laboratuar etrafında hazırlanmış olan dişler bu implantların üzerine yerleştirilir. Bu uygulama sayesinde şahıs aynı günde hem implant yaptırıp hem de üzerine dişlerini yaptırabilir tabii ki bireyin sistemik vaziyeti, sıhhati ve kemik niteliği el veriyorsa…

Bu Tekniği Tüm Diş Doktorları Uygulayabiliyor mu?

ABD de dahil dünya çapında uygulanan ve gündemde olan ‘1 Günde Yeni Diş’ tekniği şu an Avrupa ülkelerinde de yaygınlaşmış gidişatta. Bu teknik için diş doktorları ve öteki personel özel bir eğitim almalı, ileri teknoloji sanal cerrahi harekâtları için de eğitimli laboratuar personelleri gerekmektedir.

İşlem Acı Veriyor mu?

‘1 Günde Yeni Diş’ tekniğinin hastanın yattığı anda minimal harekâtlarla asıllaştırıldığı için operasyon esnasında acı vermediğini vurgulayan Kışlaoğlu, hastanın uyandığında ağzında yalnızca tembellik sezdiğini, tembellik sonrası da minik tefek ağrıların mevzubahisi olduğunu belirtti. Kışlaoğlu, operasyon sonrası oluşabilecek şişme, morarma, ağrı ve hassasiyet gibi rahatsızlıklara karşı hastaya ağrı kesici ve birkaç günlük istirahat verildiğinin altını çizdi.

Öteki Rehabilitasyon Yöntemlerine Göre Maliyetli mi?

‘1 Günde Yeni Diş’ implant tekniği kısa vakitte uygulanması, henüz yaygın olmayışı, ileri teknoloji kullanılması ve eğitimli personel lüzumluluğu düşünüldüğünde ananesel rehabilitasyonlara göre daha maliyetli bir yöntemdir. Ancak hastanın hem sıhhatli bir gülüşe hem de nitelikli bir yaşama kavuştuğu göz önünde bulundurulduğunda bu operasyon sıhhatiniz için eşsiz bir yatırımdır. İnsanın uzun yaşaması ehemmiyetli ancak nitelikli yaşaması da ehemmiyetlidir ve dişlerimizin sıhhatli olması yaşam niteliğini ehemmiyetli oranda arttırmaktadır.

Diş Doktoru ve Takma Uzmanı

Modern Kışlaoğlu

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.