Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Uykusuz kalmayın IQ’dan olmayın

08.05.2021
26

Dr. Hüseyin Nazlıkul, geceleri eksik uykunun zihni haftada 15 puan birden düşüreceğini belirtip, “İdeal uyku, 23.00 – 06.00 saatleri arasında olur” diyor… Dr. Hüseyin Nazlıkul, önümüzdeki …

Dr. Hüseyin Nazlıkul, geceleri eksik uykunun zihni haftada 15 puan birden düşüreceğini belirtip, “İdeal uyku, 23.00 – 06.00 saatleri arasında olur” diyor…

Dr. Hüseyin Nazlıkul, önümüzdeki hafta piyasaya çıkacak “Yaşamı Keşfet – Anti – Aging Yaşam Rehberi” isimli kitabında, kumpaslı ve balanslı beslenmenin yanı gizeme uykunun da ehemmiyetine değiniyor. 1 saat az yatmanın dahi zihni negatif etkilediğini korunan Dr. Nazlıkul, 10 sene genç görünmek için de “haftada 3 defa seks” öneriyor. İşte Dr. Nazlıkul’un genç görünmek ve zinde kalmak isteyenlere teklifleri:

Günde en az bir defa yeşil salata, sebze, bir bardak şarap veya üzüm suyu, 3 defa yoğurt, 5 defa meyve, nebatsal çay, maden suyu ve meyve suyu, 12 tane fındık ya da badem yemelisiniz.

Erkekler haftada, 100 – 150 gram tuzsuz kabak çekirdeği yemeli.
Haftada bir defa kırmızı et, 2 defa yağlı balık, beyaz et, karaciğer, 3-4 kere de çiftlik yumurtası harcamalısınız.

Haftada 3 defa, aynı bireyle kumpaslı seks yapmak 10 yaş genç görünmeyi sağlar. Seks, spordan sonra genç görünmeyi sağlayan en ehemmiyetli ikinci etken.

Uykusuzluk IQ’yu düşürür. 1 saat uykusuzluk bile IQ puanında azalmaya yol açar. 1 hafta süren uyku kumpassızlığı IQ’yu, 15 puan birden düşürebilir.

Günde 6-7 saatten fazla yatmamalı. Gece 23.00-06.00 arası ideal uyku saatleridir.

Kumpaslı koşmak, bir vakit sonra istediğinizi yemeyi, hatta uykuda dahi yağ yakmanızı sağlar. Ayrıca açlığı bastırır ve baş dönmesini önler.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.