Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Yavaş yemek yeme yerine somut bir tasarı tespit etin

11.05.2021
28
Yavaş yemek yeme yerine somut bir tasarı tespit etin

Bir konut inşa edilirken inşaat çalışmaları başlamadan evvel nele­rin yapılacağı evvelden tespit etilir. Aksi halde kapılan taktıktan sonra buzdolabının kapıdan içeri sığmadığına şahit olabilirsiniz. Eşi bir …

Bir konut inşa edilirken inşaat çalışmaları başlamadan evvel nele­rin yapılacağı evvelden tespit etilir. Aksi halde kapılan taktıktan sonra buzdolabının kapıdan içeri sığmadığına şahit olabilirsiniz. Eşi bir biçimde de yaşam tasarılarınızın teker teker değil bir tam olarak ele alınıp değerlendirilmesi gerekmektedir. Doğru beslenme, kumpas­li spor yapma ya da sigarayı vazgeçme gibi sağlık tasarım harfiyen uy­gulama şöhretsiniz sıhhatinizle bir tam olarak ilgilendiğiniz takdirde başanlı olabilir. Yoksa şimdi şu mevzuyla ilgileneyim gerisine daha sonra bakanz fikriyle hareket ettiğinizde bir arpa boyu yol ala­mayacağınıza şahit olursunuz. Bir başka deyişle, sıhhatinizi daha iyi bir seviyeye getirmek için neler yapabileceğinizi ve bunları nasıl uygulayacağınızı düşündüğünüzde atacağınız her adımın yapmaya çalıştıklarınızı basitleştireceğini göreceksiniz.

Altı sene evvel Lee bastonsuz adım atamıyordu. Oysa şimdi yet­miş iki yaşında olan Chicago’lu Lee haftada birkaç defa günde iki saatten fazla pres ütü başında çalışabilmektedir. “Ben buna yaşam stilinin değişmesi derim,” demektedir yaşlı adam.
“Daha Öncekinden kendimi çok makûs sezdiğim günler olurdu. Olduk­ça kiloluydum, dizlerimde ödem vardı ve romatizma her yanımı sar­mıştı,” diye anlatıyor Lee. Ama kendi tabiriyle “ihtiyar biri” gibi yaşamaktan da nefret etmekteydi.

“Beslenme konusunu inceledim, ihtiyarlamayı yasaklayan araş­tırmalarla bu mevzuda yazılmış kitapları okudum,” diyor Lee. Beslen­me alışkanlıklannı değiştirip spor yapmaya başladı. “Kısa zamanda yaşamımın değiştiğini fark ettim. Daha iyi yatmaya başladım, ken­dimi çok daha dinamik seziyorum, mide sorunlanmla romatizma ağnlanm da geçti.

“Kendimi artık kırk yaşında gibi seziyorum,” diye ilave etti Lee.
Lee artık sağlıklı yaşamanın tadını çıkarmaya başladı. Bir Hayli demek ve topluluklarda beslenme ve spor mevzularında sohbet bir araya gel-tılanna katılarak sağlıklı yaşamın ipuçlannı kendi hazırladığı web sayfasından yayınlamaya koyuldu.

Lee’nin en büyük hayranı kendisinden kırk yaş genç olan Kristina’dır. “Onun yaptığı bir konuşmayı dinledim ve çok etkilendim. Ba­na yaşamımı değiştirmeye hazır olup olmadığımı sorunca, ben de ha­zmın diye karşılık verdim,” diye anlattı Kristina. O günden beri de es­ki alışkanlıklannı değiştiren Kristina kendini çok daha iyi sezmek­tedir. “Şayet biri bana yetmiş iki yaşında emekli bir adamın tüm yaşa­mımı değiştireceğini daha evvel söylemiş olsaydı ona netlikle inan­mazdım, ama şimdi ona tüm vicdanımla inanıyorum,” diyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.