Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Yemeğimizi keyif içinde yiyelim

01.04.2021
66
Yemeğimizi keyif içinde yiyelim

Reelinde, ne yediğimiz ve ne ölçü yediğimiz kadar nasıl yediği­miz de ehemmiyetlidir. Seri, bitkin, rahatsız, mutsuz veya hazin bir zekâ halinde yersek be­sinimiz kumpaslı biçimde …

Reelinde, ne yediğimiz ve ne ölçü yediğimiz kadar nasıl yediği­miz de ehemmiyetlidir. Seri, bitkin, rahatsız, mutsuz veya hazin bir zekâ halinde yersek be­sinimiz kumpaslı biçimde hazmedilmeyecek ve tüm besleyici kıymeti kaybedi­lecektir. Zekâ hayal kı­rıklığı içinde olduğu za­man tüm beden de aynı gidişatta olacaktır.

Rahatsız bir gidişatta yediğimizde yiyecekleri sa­dece kumpaslı hazmedeme-miş olmakla kalmıyoruz aynı zamanda bu sindi­rilmemiş yiyecekler bede­nimizde çok hasarlı asit­ler ve zehirli maddeler de üretmiş olu­yor. Bu nedenle olası oldu­ğu kadar soğukkanlı bir gidişatta, huzurlu ve mutlu bir etrafta yemek yenmelidir. Keyifli bir atmosferde, hep beraber yenen yemeğin sindiriminin de basit olacağı sarihtir.

Bir öğünde çok farklı cinste yiyecek alınmamalıdır.
Çok farklı cinsteki yiyecekler I sindirim sistemini güçler ve zayıflatır. Bu nedenle bir öğünde dört çeşitten fazla yiyecek alınmamalıdır. Yemek­ler olası olduğunca kolay­leştirilmeli ve aşın baharatlı yemekten sakınmalıdır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.