Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Yeşilçayın Tesirleri Bilimsel Olarak İspatlandı

04.06.2021
36
Yeşilçayın Tesirleri Bilimsel Olarak İspatlandı

Yeşil çayın özellikle ağız bölgesindeki illet hastalık hücrelerini bloke ettiği ve sıhhatli hücrelerin yaradılışına destekçi olduğu bilimsel çalışmalarla tanımlandı.

Amerika Birleşik Devletleri ’ndeki Amerika Birleşik Devletleri Pensilvanya Üniversitesi tarafında yapılan araştırmada, yeşil çayın ağız bölgesi illet hastalıklerinde illet hastalıkli hücreleri yok ettiği ve bu hücrelerin yerine sıhhatli hücrelerin oluşmasına destekçi olduğu tanımlandı.

Pensilvanya Üniversitesi araştırma takımı, illet hastalıkli ve sağlam ağız hücrelerini yeşil çayda bol ölçüde bulunan epigallocatechin-3- gallate EGCG maddesiyle bir arada yakaladıklarını belirterek, “Konsantre EGCG maddesinin zamanla illet hastalıkli hücreleri eksilttiği ve sağlam hücrelerin rakamında çoğalışa neden olduğunu tespit ettik” dedi. Takım ismine konuşan Joshua Lambert, ECGC ’ya maruz kalan sıhhatli hücrelerin rakamında çoğalış olduğu gibi, mukavemetlerinde de ilerleme gözlemlendiğini kaydetti.

Kilo kontrolünde de kullanılan yeşil çay yalnızca rehabilitasyonda değil, illet hastalıki önlemede de kullanılması gerektiğini belirten Joshua Lambert, “Üstelik de kembitkierapi gibi yan tesirleri yok ve herkesin rahatça alabileceği bir ürün” biçiminde konuştu.

Yeşil çay ile alakalı illet hastalıke karsi yararlı olabileceği ilk olarak  2002 senesinde yapılan bir araştırmada ortaya atılmıştı.

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.