Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Ananesel Tıp Uygulamaları Denilince Bursa Uslara Gelecek

28.04.2021
18
Ananesel Tıp Uygulamaları Denilince Bursa Uslara Gelecek

Bursa Termal turizmin lideri olmaya kararlı. Su kompleksi, fitbitkierapi ve akupunktur gibi ananesel tıp uygulamalarına umursadıklarını belirten Türkiye Kamu Sağlık Kurumuları Müessese Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. ELİF GÜLER Kazancı, Bursa ’da büyüyecek sağlık turizmi için her türlü yardımı vermeye hazır olduklarını söyledi. Bursa ’nın yöre olarak da sağlık turizmine çok uygun olduğunu belirtti.

Kamu Sağlık Kurumuları Birliği Genel Sekreterliği ’nin Bursa ’da tertip ettiği sağlık turizmi ile alakalı buluşmaya Türkiye Kamu Sağlık Kurumuları Müessese Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Elif Güler Kazancı, TKHK Sağlık Turizmi Koordinatörü Oğuzhan Kaya, Genel sekreterlik ve bağlı sağlık kurumuların idareyicileri katıldı.

Bursa ’da Sağlık Bakanlığı ’na bağlı sağlık kurumulara sağlık turizmi kapsamında gelen hastaların rakamı gün geçtikçe çoğalırken, Güler Kazancı ise ananesel tıp uygulamalarına umursadıklarını söyledi. Bursa ’da sağlık turizmine katkı sağlamak emeliyle çalışmalar yaptıklarını belirten Kazancı, “Özellikle termal turizm, su kompleksi, fitbitkierapi, akupunktur gibi ananesel tıp uygulamalarını umursuyoruz. Bursa ’ya da bu kapsamda katkı sağlayacak her şey için üzerimize düşen vazifeleri yapmaya hazırız” diye konuştu.

Türkiye Kamu Sağlık Kurumuları Müesseseyi Sağlık Turizmi Koordinatörü Oğuzhan Kaya tarafından ise sağlık turizmi rehabilitasyon ve muhasebeleştirme süreçleri ile alakalı bilgilendirme yapıldı. Oğuzhan Kaya, sağlık turizminde galibiyette bitkielcilik hizmetlerinin niteliğinin ve dil bilen personelin varlığının önemini dikkat toplarken gayenin sağlık turisti rakamını yükseltmek olduğunu söyledi.

Türkiye ’nin natürel kaynaklar bakımından çok zengin olduğunu belirten yetkililer doğru idareyle kısa zamanda, sağlık turizminde lider olmayı amaçladıklarını belirttiler. Alakanın girerek çoğaldığı bu alanda ellerinden geleni yapacaklarını bildirdiler.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.