Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bal: Natürel Hoşluk Reçeteniz

23.04.2021
8
Bal: Natürel Hoşluk Reçeteniz

Cildinizi ve güneşin tesiriyle eskiyen saçları gözetmek için balın büyülü ‘saç bakım reçetesi’ni kesinlikle sınamalısınız. Konutta hazırlayabileceğiniz bu reçete, satın aldığınız kozmetik mahsullerinden daha ucuz ve tesirli.

Saç bakım maskesi

2 yemek kaşığı çam veya çiçek balını, bir limondan elde edilen suyla karıştırarak oluşturulan maskeyi, kuru saçınıza sürün ve 10 dakika bekletin. Sonra iyice durulayın. Haftada bir kere uygulanan bu natürel maske ile saçlarınızın natürel ve parlak bir görünüm kazandığını göreceksiniz.

El bakım maskesi

Aralıksız gözardı ettiğimiz ellerimiz için hazırlanan maskeyi, uygulamadan evvel ellerinizi ılık bir suda yumuşatın. Ardından ellerinizi zeytinyağı ile karıştırılmış olan bir kaşık balın içinde beş dakika bekletin. Sonra da zeytinyağı ile ellerinize ve parmaklarınıza iyice masaj yapın. Ellerinizdeki yumuşaklığa inanamayacaksınız.

Cilt bakım maskesi

Ciddi endişeler ve yoğun stres altında yoğrulan genel yaşam biçimi düşünülecek olursa, cildin bitkin ve aşınmış görünmesinin tek nedeninin tüketilen seneler olmadığı yadsınamaz bir asıl. İşte bu koşuşturma içinde kendinize ayıracağınız 10 dakika ile sıhhatli ve pırıl pırıl bir cilde sahip olabilmenin ne kadar kolay olduğunu kavrayacaksınız. Bir fincan içinde, bir kaşık balı, bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak ölçüde sütü karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı suratınıza ve boynunuza yaydıktan sonra hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger takviyesiyle silerek arının. Balın vazgeçtiği iz, ışıl ışıl bir cilt olacaktır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.