Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bal: Natürel Islatıcınız

19.04.2021
8
Bal: Natürel Islatıcınız

Şayet cildinizi olması gerekenden fazla ıslatırsanız cildinizdeki gözeneklerin kapanmasına neden olursunuz. Mevsimler değiştikçe ıslatma biçimleri değişmelidir. Islatıcı kremi cildinizin her yerine sürmenize gerek yok. Alnınız ve yanaklarınız çenenize oranla daha fazla kurumaya yatkın bölgedir.

Suyu kendine sürükleyen bal çok iyi bir ıslatıcıdır. Bal, hem kuru hem de yağlı ciltlere bereketlidir. Cilde muntazamlık verir, yumuşatır ve besler. İçindeki organik asitler ve enzimler kozmetik açıdan balın değerini çoğaldırır. Suratı soluk olanlar yanaklarına pembelik gelmesi için baldan daha iyi bir ıslatıcı bulamaz. Balı surata yaydıktan sonra parmak uçlarıyla hafif hafif vurarak, cilde yedirmeli, iki-üç dakika bekledikten sonra evvel ılık sonra soğuk su ile suratı yıkamalı. Bu yöntem kan dolaşımını süratlendirir. Netice olarak cilt hafif pembeleşir, transparanlaşır ve sanki bir bebek cildi gibi olur.

Cildiniz için haftada bir gün şu yöntemi uygulayabilirsiniz: Bir adet salatalığı kabuğu ile rendeleyin. Bir çay kaşığı bal ve bir çorba kaşığı mısır nişastasını içerisine katıp karıştırın. Saçlarınızı toplayın. Karışımı ensenizden başlayıp boynunuza ve suratınıza sürün. Bu arada göz etrafını gözetin. 20 dakika sonra yıkayın. Cildiniz canlanacak, arınılacak ve ıslayacaktır. Bu yöntem her türlü cilt için uygulana öğrenir.

Arı suyun elde edilişi: Büyük bir çelik tencereye içme suyu doldurun, kapağını sıkıca kapatın ve ocağın üstüne koyup kaynatın. Su kaynayınca kapağı açın ve kapaktaki damlacıkları pak bir kapta toplayın. Bu harekâtı gereksiniminizi karşılayacak suyu elde edinceye kadar yineleyin.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.