Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bitki Çayları Mucizesi

04.05.2021
23
Bitki Çayları Mucizesi

Çok daha önceki tarihlerden beri kullanılan bitki çaylarının bilinen bir çok yararı var. Bitki çaylarının genellikle kaynamış suda bir kaç dakika demlemeye bırakılarak içilmesi önerilir. Birçok hastalığın rehabilitasyonunda takviyeci olarak kullanılan bitkiler netlikle bir uzmana danışılarak harcanmalıdır. Şifa ambarı olan bitkiler şayet bilinçsizce kullanılırsa hasarlı da olabilir.

YEŞİL ÇAY

 Güçlü bir antioksidandır, illet hastalıke karşı koruma sağlar, makûs kolesterolü düşürür, kalp sıhhatine iyi kazanç, kan basıncını düşürür, diş çürüklerini önler, diş eti hastalıklarına karşı koruma sağlar, metabolizmayı hızlandırır, kilo vermeye takviyeci olur, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

PAPATYA ÇAYI

 Uyku bozuklukları rehabilitasyonunda kullanılır, romatizmal rahatsızlıklar için kullanılır, ten döküntüsüne yol açan cilt hastalıklarının belirtilerini hafifletir, gastrit ve ülseratif kolit rehabilitasyonunda kullanılır, sabah bulantılarını hafifletir, alerıji belirtilerini eksiltir, stresi eksiltir, endişeyi azaltr ve genel bir gevşeme sağlar, bağırsak meselelerini giderir, bağırsak iltihaplanması rehabilitasyonunda takviyeci olarak kullanılır, adalelen gevşetir, krampları eksiltir, diş eti hastalıklarını önler, serinkanlılaştırır, karaciğeri çalıştırır, adet yarıyılı kasılmalarını hafifletir, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, çıban rehabilitasyonunda gargara suyu olarak kullanılır.

REZENE ÇAYI

 Hazımsızlık, mide sızısı, gaz ve sindirime bağlı öbür problemler için içilebilir. Ancak rezene çayının, öbür bitki çaylarında olduğu gibi, fazla tüketiminin bazı yan tesirleri olabileceğini unutmayın.

MISIR PÜSKÜLÜ ÇAYI

 Tesirli bir idrar söktürücüdür, mesane enfeksiyonlarının rehabilitasyonuna takviyeci olur, prostat iltihabına iyi kazanç, idrar yolu enfeksiyonunun rehabilitasyonunda kullanılır, böbrek taşlarına karşı ananesel olarak kullanılmaktadır, kalp sıhhatini korur, diyabet hastalanırda kronik bitkinliğe iyi kazanç, yüksek tansiyonu düşürür.

ISIRGAN bitkiU ÇAYI

 İdrar söktürücüdür, yüksek ölçüde demir kapsar, kansızlık rehabilitasyonunda takviyeci olarak kullanılır, sindirim sistemini ve öbür uzuvları pakler, artrit semptomlarını hafifletir, idrar yolu enfeksiyonlarının rehabilitasyonunda kullanılır, karaciğeri pakler böbrekleri pakler, öksürüğe iyi kazanç, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, soğuk algınlığına iyi kazanç, saman nezlesinin rehabilitasyonunda kullanılır, sindirimi kumpaslar.

İSME ÇAYI

Zararlı zehirli maddelerin bedenden atılmasını sağlar, beyin işlevlerini geliştirir, bronşit ve astım belirtilerini hafifletir, karaciğeri pakler idrar yolu enfeksiyonunun rehabilitasyonuna takviyeci olur, aşın terlemeyi eksiltir, stresi eksiltir, serinkanlılaştırır, menopoz sonrası belirtileri hafifletir, saçlann beyazlamasını yavaşlatır, mantar enfeksiyonlarına karşı kullanılır, belleği güçlendirir, Alzheimer’a karşı takviyeci olarak kullanılır, kan şekerini düşürür, dişeti iltihaplanmasına karşı kullanılır, ağız yaralarının rehabilitasyonunda kullanılır, asapsal baş sızısını hafifletir, safra kesesini çalıştırır, gargara suyu olarak kullanılır, boğaz sızısını alır.

BİBERİYE ÇAYI

En çok hazımsızlık ve kabızlık gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarında kullanılan biberiye çayı; belleği güçlendirir, konsantrasyonu arttırır, zehirli maddelerin bedenden atılmasını süratlendirir, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, kan dolaşımını çoğaldırır, beyin ve kalp gibi hayati uzuvlara daha fazla oksijen taşınmasını sağlar, baş sızısı ve migren sızılarını hafifletir, stresi eksiltmeye takviyeci olur.

HİBİSKUS ÇAYI

 Kafeinsiz olan ve yüksek C vitamini kapsayan hibiskus bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, tansiyonu düşürür, tip 2 diyabette yüksek kan basıncını düşürmek için kullanılır, antioksidandır, kolesterolü düşürür, mide illet hastalıkine karşı koruma sağlar, şişliği alır, sindirim sistemini çalıştırır, kalp ve karaciğer hastalıklarına karşı kullanılır, kilo vermeye destekçidir.

MELİSA ÇAYI

 Nane familyasından olan melissa bitkisi uyku meselelerinde kullanılır, asapları yatıştırır, stresi eksiltir, mide rahatsızlıklannı eksiltir, sindirim meselelerine karşı kullanılır, gaz giderir ateş düşürür, ter atılmasını sağlar.

KEKİK ÇAYI

 Hazımsızlığı giderir, beden için lüzumlu mineralleri kapsar, boğaz sızısını alır, ağız içi yaralan geçirir, dişeti hastalıklanna iyi kazanç, antiseptiktir, soğuk algınlığına iyi kazanç, gargara suyu olarak kullanılır,,kabarıklığı ve gazı alır stresi eksiltir ve iyi sezdirir, romatizma ağalarını rahatlatır, baş ağrsını geçirir.

KUŞBURNU ÇAYI

  Astıma iyi kazanç stresi eksiltir, durgunluk verir hazımsızlığı giderir c vitamini istikametinden zengindir, antioksidan tesiri vardır, omega 3 yağ asidi istikametinden zengindir. Kan basıncını kumpaslar, romatizma sızıların hafifletir, illet hastalıkli hücrelerin dağılmasını yavaşlatır, makûs kolesterolü düşürür, şeker hastalığına karşı koruma sağlar, yüksek ölçüde C vitamini kapsar, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, soğuk algınlığı rehabilitasyonunda kullanılır, cilde natürel parlaklık verir, natürel bir antioksidandır, idrar yolu hastalıklarına karşı gözeticidir, idrar söktürücü olarak kullanılır.

NANEÇAYI

 Nane çayının buharını solumak btümörün tıkanıklığını giderir ve sinüsleri açar, boğaz kuruluğuna iyi kazanç, gaz gidericidir, safra taşı çözer, mide bulantısını alır, kusmayı geçirir, mide ekşimesini eksiltir, sindirime takviyeci olur, ağız kokusunu alır, adale ağrılannı hafifletir, kronik sızıyı eksiltir, soğuk algınlığının daha çabuk geçmesini sağlar, alerjik  öksürüğe iyi İşte bitki çaylarının yararlan Çok daha önceki tarihlerden beri kullanılan bitki çaylarının bilinen bir çok yararı var. Bitki çaylarının genellikle kaynamış suda bir kaç dakika demlemeye bırakılarak içilmesi önerilir. Bir çok hastalığın rehabilitasyonunda takviyeci olarak kullanılan bitkiler netlikle bir uzmana danışılarak harcanmalıdır. Şifa ambarı olan bitkiler şayet bilinçsizce kullanılırsa hasarlı da olabilir. 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.