Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

ÇAY CİLT illet hastalıkİNE GÖZETİYOR

08.04.2021
18
ÇAY CİLT illet hastalıkİNE GÖZETİYOR

Günde iki fincan çay içmenin cilt illet hastalıkine tutulma tehlikesini eksilttiği, limonlu çayınsa bu tehlikeyi daha da düşürdüğü ortaya çıktı.

Amerikalı bilim adamları, cilt illet hastalıkine tutulmuş 1400 bireyle 700 sıhhatli kobayın beslenme ve yaşam biçimlerini karşılaştırdı. Araştırmada günde iki fincan yeşil veya siyah çay içen kobayların cilt illet hastalıkine tutulma tehlikesinin yüzde 65 e kadar eksilebildiği tanımlandı. Çaya limon tabakanın ise bu meşrubatın illet hastalıkden gözetici özelliğini daha da artırdığı tespit edildi.

Araştırmanın neticelerini “European Journal of Cancer Prevention” Avrupa illet hastalık Temkine Mecmuası isimli tıp mecmuasında yayımlayan Dartmouh Tıp Fakültesi tahlilcileri, çayın içinde bulunan “polifenol” maddesinin antioksidan özelliği sayesinde illet hastalıkden korunmaya destekçi olduğunu belirtti.

Ancak illet hastalık uzmanları, sadece çay içerek cilt illet hastalıkinden korunmanın olası olmadığı ihtarında bulundu. Uzmanlar, bu hastalığı önlemenin en iyi yolunun cildi güneşten gözetmek olduğunu söyledi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.