Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Ekinezya Soğuk Algınlığına Tesirli

20.04.2021
16
Ekinezya Soğuk Algınlığına Tesirli

Lancet Enfeksiyon Hastalıkları mecmuasında yayınlanan neticelere göre; ekinezya bağışıklık sistemini kuvvetlendirip, soğuk algınlığını yüzde 86 oranında yasaklayabildiği gibi ayrıca hastalığın müddetini de kısaltabiliyor.

Ekinezya nebatının yararları, İngiltere’de bir defa daha masaya yatırıldı. Uzmanlar, 14 değişik araştırmanın ardından ekinezyanın bedeni soğuk algınlığına karşı gözetmede tesirli olduğu neticesine vardı. Araştırmaya göre; ekinezya C vitaminiyle beraber kullanıldığında soğuk algınlığına tutulma tehlikesini yüzde 86 oranında düşürüyor. Tek başına kullanıldığında da bu oran, yüzde 65 civarında.

Araştırmanın alaka çekici bir öteki neticesiyse, bu nebatın yalnızca soğuk algınlığını yasaklamakla kalmayıp aynı zamanda hastalığın müddetini de bir buçuk gün kadar kısaltabilmesi.

Ancak İngiliz uzmanların nebat çaylarına düşkün olanlara bir de ihtarı var. Ekinezyayı daha çok bağışıklık sistemi cılız bireylerin kullanması nasihat ediliyor. Ancak bu vaktin bir-iki haftadan uzun sürmemesi, bedenin natürel bağışıklık mekanizmasının arada sırada dayanak edilmeden kendi haline vazgeçilmesi gerektiği vurgulanıyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.